h تحریم های جدید علیه ایران که منافاتی با توافقات ژنو ندارد ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تحریم های جدید علیه ایران که منافاتی با توافقات ژنو ندارد !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تحریم های جدید علیه ایران که منافاتی با توافقات ژنو ندارد !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تحریم های جدید علیه ایران که منافاتی با توافقات ژنو ندارد !

تحریم های جدید علیه ایران که منافاتی با توافقات ژنو ندارد !

آمریکا تعداد دیگری از شرکت‌ها و شخصیت‌های ایرانی و غیر ایرانی مرتبط با آنچه فعالیت‌های هسته‌ای ایران خوانده‌ است را در لیست تحریم‌های خود قرار داد.

به گزارش رویترز، مقامات وزارت خزانه داری و خارجه آمریکا مدعی شده‌اند این اقدام نشان می‌دهد توافق اخیری که در ژنو درباره برنامه هسته‌ای ایران به دست آمد در تلاش های مداوم ما برای افشا و مختل کردن اقدامات کسانی که از برنامه هسته ای ایران حمایت می کنند یا به دنبال دور زدن تحریم ها هستند، خللی ایجاد نمی‌کند و نخواهد کرد.

این بار اولین بار است که چنین اقداماتی پس از توافق ماه گذشته شش قدرت جهانی و ایران در ژنو بر سر برنامه هسته‌ای ایران صورت می‌گیرد.

مقامات آمریکایی گفته‌اند این تحریم‌های جدید کسانی و شرکت‌های را هدف قرار داده است که به جای شرکت‌ها و افرادی که قبلا در لیست تحریم‌های قبلی آمریکا قرار گرفته‌اند فعالیت می‌کنند.

از جمله این شرکت‌ها می‌توان به شرکت نفت مید آسیا، سینگا تانکرس، سیکیریا مارتیمت، فرلند و ویتالی سوکولنکو نام برد.

آمریکا همچنین نام پنج نهاد ایرانی را که مدعی شده است به طور مستقیم به توانایی ایران برای غنی سازی اورانیوم کمک می‌کنند را در لیست تحریم‌های خود قرار داده است.

دولت آمریکا مدعی شد: اعمال این تحریم‌های جدید علیه ایران منافاتی با توافق ژنو نداشته و نخواهد داشت.

22 آذر 1392