h موبایل را وسیله آموزشی نمی‌دانیم/تبلت دانش‌آموزی وسیله کمک آموزشی است - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

موبایل را وسیله آموزشی نمی‌دانیم/تبلت دانش‌آموزی وسیله کمک آموزشی است ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,موبایل را وسیله آموزشی نمی‌دانیم/تبلت دانش‌آموزی وسیله کمک آموزشی است ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,موبایل را وسیله آموزشی نمی‌دانیم/تبلت دانش‌آموزی وسیله کمک آموزشی است

موبایل را وسیله آموزشی نمی‌دانیم/تبلت دانش‌آموزی وسیله کمک آموزشی است

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش گفت: در آموزش و پرورش موبایل را به عنوان یک وسیله آموزشی قلمداد نمی‌کنیم اما تبلت را یک وسیله آموزشی می‌دانیم.

یوسف نوری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این پرسش که آموزش و پرورش ورود موبایل به مدارس را ممنوع می‌داند اما از سوی دیگر شاهد ارائه طرح‌های پیشنهادی همچون ورود تبلت به مدارس هستیم، اظهار داشت:‌ در آموزش و پرورش موبایل را به عنوان یک وسیله آموزشی قلمداد نمی‌کنیم.

وی افزود: اگر تبلت را بتوان به نوعی هم موبایل محسوب کرد باز هم باید به این نکته توجه داشت که تبلت به عنوان یک وسیله آموزشی در تمام نظامهای آموزشی شناخته شده است و استفاده از آن فراگیر است.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بنده با بردن یا نبردن موبایل به مدارس کاری ندارم چون در حیطه وظایف من نیز تعریف نشده است، گفت: باید بگویم که در هیچ کجای دنیا موبایل به عنوان یک وسیله آموزشی محسوب نمی‌شود ولی تمام نظام‌های آموزشی تبلت را وسیله آموزشی می‌دانند.

نوری ادامه داد: طرح استفاده از تبلت در مدارس ایران نیز ارائه شده است و فعلا در مرحله پایلوت است و برای آن نیز یک پیوست فرهنگی تعریف کرده‌ایم به گونه‌ای که در این پیوست فرهنگی لحاظ شده است که تبلت یک وسیله آموزشی است و شرایط کلاس نباید به این گونه باشد که هر دانش آموز یک تبلت در دست داشته باشد و معلم نتواند کلاس را کنترل کند بلکه نرم افزار لازم برای اعمال مدیریت معلم را لحاظ کرده‌ایم تا اگر دانش آموزی خواست فیلم یا عکسی را به اشتراک بگذارد معلم بر این موضوع مدیریت داشته باشد.

وی بیان کرد: اگر در جریان استفاده از تبلت، سیم کارت نیز مورد استفاده قرار بگیرد ممکن است بحث تبادل پیامک نیز مطرح شود بنابراین خط ارتباطی را لحاظ کرده‌ایم که بتوان در کلاس درس به شبکه‌های ملی متصل شد.

22 آذر 1392