h اولویت‌های تا ۶۰۰ عمره بخوانند - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اولویت‌های تا ۶۰۰ عمره بخوانند,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اولویت‌های تا ۶۰۰ عمره بخوانند,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اولویت‌های تا ۶۰۰ عمره بخوانند

اولویت‌های تا ۶۰۰ عمره بخوانند

اولویت‌های تا ۶۰۰ عمره طبق اعلام سازمان حج و زیارت فقط در استان‌های «تهران» و «اصفهان» می‌توانند برای ثبت نام در کاروان‌های دی‌ماه امسال مراجعه کنند.

به گزارش جهان به نقل از ایسنا، سازمان حج و زیارت اولویت‌های جدید، یعنی تا ۴۰۰ و تا ۶۰۰ را با هدف تکمیل ظرفیت کاروان‌های خالی فراخوانده است تا برای اعزام امسال اقدام کنند، چراکه در عمره‌ امسال فقط اولویت‌های یک تا ۳۳۰ فراخوانده شده‌اند. البته سازمان حج و زیارت در بخشنامه‌ای به استان‌ها این اختیار را داده است که در صورت تکمیل نشدن ظرفیت کاروان‌های عمره تا ۲۳ اسفندماه اولویت‌های تا ۴۰۰ را دعوت کنند. اولویت‌های تا ۶۰۰ نیز فقط در یک محدوده‌ی زمانی امکان ثبت‌ نام دارند و مانند اولویت‌های یک تا ۳۳۰ نمی‌توانند در هر تاریخی که تمایل داشتند به عمره بروند. در حال حاضر در استان اصفهان‌، اولویت‌های تا ۶۰۰ عمره فقط می‌توانند در کاروان‌های خالی که تا ۳۰ دی‌ماه اعزام می‌شوند، ثبت نام کنند و در استان تهران نیز اولویت‌های ۳۰۱ تا ۴۰۰ می‌توانند در کاروان‌های خالی که تا ۳۰ دی‌ماه اعزام دارند ثبت‌ نام داشته باشند،‌ ضمن آن‌که اولویت‌های ۴۰۱ تا ۶۰۰ هم فقط در کاروان‌های خالی که تا ۲۰ دی‌ماه اعزام می‌شوند، امکان ثبت نام دارند. اولویت‌های جدید در صورت مراجعه و ثبت نام نکردن در کاروان‌های دی‌ماه همچنان سهمیه و اولویت خود را محفوظ خواهند داشت و این فرصت برای آن‌ها باطل نخواد شد. به گفته‌ حسن سرخوش - مدیرکل برنامه‌ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت‌ - ثبت نام در برخی استان‌ها همچنان برای اولویت‌های تا ۴۰۰ همچنان ادامه دارد و در استان‌های گلستان‌، مازندران‌، اردبیل،‌ آذربایجان شرقی و خراسان رضوی ثبت نام در کاروان‌ها تقریبا به پایان رسیده است. او گفت: در حال حاضر ۲۸ درصد ظرفیت کاروان‌های عمره‌ی سراسر کشور در مرحله‌ی نخست، تکمیلی شده است که روند ثبت‌ نام تا تکمیل این ظرفیت‌ها‌ ادامه دارد.

20 آذر 1392