h افزایش 13 دلاری قیمت طلا در جهان - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

افزایش 13 دلاری قیمت طلا در جهان,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,افزایش 13 دلاری قیمت طلا در جهان,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,افزایش 13 دلاری قیمت طلا در جهان

افزایش 13 دلاری قیمت طلا در جهان

رویترز خبر داد : به دنبال کاهش ارزش دلار در برابر یورو و عرضه کمتر صندوق‌های سرمایه‌گذاری طلا و افزایش خریدهای فیزیکی، هر اونس (معادل ۳۱.۱۳۲گرم) طلا در بازارهای جهانی افزایش چشم‌گیری داشت.

قیمت طلا امروز در بازارهای جهانی تا 1260.71 دلار افزایش یافت، اما در لحظه انتشار این خبر به 1259.55 دلار رسید.

بهای این فلز گران‌بها روز گذشته 1.6 درصد افزایش یافته بود. هفته آینده نشست سیاست‌گذاری فدرال رزرو برگزار خواهد شد و سرمایه‌گذاران به دقت منتظر نتایج این نشست هستند.

تحلیلگران معتقدند که انتشار آمارهای قوی از اقتصاد آمریکا که نشان از بهبود وضعیت اقتصادی این کشور دارد، می‌تواند سیاست‌گذاران بانک مرکزی آمریکا را به اجرای برنامه تعدیلی خرید اوراق قرضه این بانک ترغیب کند.

از طرفی دیگر سیاست‌های پولی فدرال رزرو و تعیین سرنوشت بودجه این کشور نیز می‌تواند، بر قیمت طلا در بازارهای جهانی تاثیر بگذارد.

نمایندگان آمریکا روز سه شنبه در مورد بودجه این کشور در کنگره به توافق رسیدند و اگر این توافق به تصویب مجلس نمایندگان و سنا برسد، می‌تواند برخی از ساختار به هم ‌ریخته روند بودجه این کشور را سر و سامان دهد و از تعطیلی دوباره دولت فدرال این کشور در 15 ژانویه جلوگیری کند.

طی تعطیلی 16 روزه دولت آمریکا در ماه اکتبر سال جاری، طلا جذابیت خود را برای سرمایه‌گذاران از دست داد و ارزش آن 3.5 درصد کاهش یافت.

20 آذر 1392