h مفتی سعودی طلب مغفرت برای نلسون ماندلا را حرام اعلام کرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مفتی سعودی طلب مغفرت برای نلسون ماندلا را حرام اعلام کرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مفتی سعودی طلب مغفرت برای نلسون ماندلا را حرام اعلام کرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مفتی سعودی طلب مغفرت برای نلسون ماندلا را حرام اعلام کرد

مفتی سعودی طلب مغفرت برای نلسون ماندلا را حرام اعلام کرد

نلسون ماندلا رهبر مبارزه با نژاد پرستی در آفریقای جنوبی را که چند روز پیش درگذشت، آماج حملات خود قرار داد و وی را کافر و ملحد خواند و طلب آمرزش و ستایش برای او را حرام دانست.

وی با انتقاد از ستایش رسانه ها از ماندلا گفت: این مرد چیز قابل ستایشی ندارد؛ غیر از آنچه که درباره مقاومت و مقابله او با نژادپرستی و صبر و استقامتش در تحمل آزار و اذیت ها نقل شده است.

البراک گفت: ستایش رسانه ها از ماندلا به دلیل رضایت آمریکا و سازمان ملل و مسیحی بودنش است زیرا اگر مسلمان بود از توجه و تحسین آنها برخوردار نمی شد.

این مفتی سعودی ادعا کرد: مسیحیان کافر و مشرک هستند و کسی که برای یک کافر طلب رحمت می کند، مرتکب کاری مغایر با اسلام شده است و اگر آگاهانه دست به این اقدام بزند و بر آن اصرار ورزد، مرتد است.

عبدالرحمن البراک افزود: ای مسلمانان از خدا بترسید و شما فعالان رسانه ای برحذر باشید که دچار لغزشهای زبانی و نوشتاری نشوید زیرا شما در برابر آنچه که می گویید و می نویسید، مسؤل هستید.

پیش از این " سلمان الماجد " مبلغ دیگر وهابی سعودی هم گفته بود: به لحاظ شرعی طلب مغفرت برای نلسون ماندلا جایز نیست و اعمال خیری که او انجام داده است در آخرت کمکی به او نخواهد کرد ولی شاید از مجازات او بکاهد.

الماجد در گفت وگو با شبکه تلویزیونی سعودی "روتانا" افزود: طلب مغفرت برای غیر مسلمان جایز نیست .. خداوند پیامبر اکرم (ص) را از طلب مغفرت برای منافقان بازداشت.

نلسون ماندلا رئیس جمهوری پیشین آفریقای جنوبی و قهرمان مبارزه با نژادپرستی روز جمعه در سن 95 سالگی درگذشت. ماندلا از چند سال پیش از بیماری های شدیدی رنج می برد و اخیراً تحت مراقبت های ویژه قرار داشت.

ماندلا در سراسر جهان به عنوان نماد مبارزه با نژاد پرستی شناخته می شود و بسیاری او را پدر آفریقای جنوبی می‌دانند.

او اولین رئیس جمهوری سیاه پوست آفریقای جنوبی در سال های 1994 تا 1999 بود. وی به دلیل مبارزه علیه تبعیض نژادی 27 سال زندانی بود و در سال 1993 جایزه صلح نوبل را دریافت کرد. مراسم یاد بود او دیروز با حضور گسترده مردم این کشور و دهها تن از رهبران برجسته کشور‌های جهان برگزار شد و قرار است روز یکشنبه آینده پیکر وی به خاک سپرده شود.

20 آذر 1392