h دانلود سخنرانی جدید استاد رائفی پور با موضوع دانشجویی به سبک انتظار - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دانلود سخنرانی جدید استاد رائفی پور با موضوع دانشجویی به سبک انتظار,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دانلود سخنرانی جدید استاد رائفی پور با موضوع دانشجویی به سبک انتظار,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دانلود سخنرانی جدید استاد رائفی پور با موضوع دانشجویی به سبک انتظار

دانلود سخنرانی جدید استاد رائفی پور با موضوع دانشجویی به سبک انتظار

دانلود سخنرانی جدید استاد رائفی پور با موضوع دانشجویی به سبک انتظار

همايش معرفتی «دانشجویی به سبک انتظار» با حضور علی‌اكبر رائفی‌پور مدير موسسه مصاف و از پژوهشگران حوزه مهدويت و مسائل آخرالزمان، 17 آذرماه در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد. علی‌اكبر رائفی‌پور در اين همايش با بيان اينكه سبک زندگی در دنیا جریان افراط و تفریط را تجربه کرده است ،گفت: سبک زندگی اسلامی حد وسط سبک های افراطی و تفریطی است و بر پایه اسلام و عقلانیت شکل گرفته است.

استاد علی اکبر رائفی پور اظهار داشت: خانواده به فرد هویت می دهد و درک ولایت پذیری در محیط خانواده شکل می گیرد.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات سبک زندگی غربی بها ندادن به جایگاه و نقش خانواده در شکل گیری هویت افراد است، افزود: کم رنگ شدن اهمیت و نقش خانواده در جامعه به معنای از دست دادن هویت جامعه است. رائفی پور اظهارداشت:هویت یک فرد و ملت، شاکله ای است که آن فرد و ملت را به سمت کمال و پیشرفت سوق می دهد. وی با بیان اینکه در سبک زندگی اسلامی و مهدوی برنامه و هدف آرمانی افراد و جامعه رسیدن به قرب و کمال الهی است، افزود : سبک زندگی مهدوی برگرفته از زندگی امام حسین(ع) و آمیخته با مردانگی، مروت، ساده زیستی و ایثارگری است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه آزادی یک مفهوم خود متناقض است، افزود: آزادی محض معنا ندارد و در محدودیت معنای آزادی قابل درک است. رائفی پور گفت: در سبک زندگی اسلامی همه چیز بر پایه تعادل است و انسان باید با بهره گیری از همه نیروها و ظرفیتهای وجودی خویش و در چهارچوب عقل و دین در مسیر کمال گام بردارد.

دانلود فایل صوتی

MP3 | OGG

20 آذر 1392