h بیانیه رسمی کی روش در پاسخ به کرانچار - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

بیانیه رسمی کی روش در پاسخ به کرانچار,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,بیانیه رسمی کی روش در پاسخ به کرانچار,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,بیانیه رسمی کی روش در پاسخ به کرانچار

بیانیه رسمی کی روش در پاسخ به کرانچار

سایت رسمی فدراسیون فوتبال، کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی در خصوص صحبت‌های سرمربی تیم سپاهان با محوریت اجبار بازیکنان به بازی در پست‌های خاص، بیانیه‌ای صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

به عنوان یک قاعده کلی، من هیچ گاه توضیحاتی که به صورت خصوصی و حرفه‌ای به بازیکنانم ارائه می‌کنم را به صورت عمومی به رسانه‌ها اعلام نخواهم کرد و این صحبت‌های مطرح شده را به عنوان موضوعات داخلی باشگاه تلقی می‌کنم.

از سویی دیگر باز هم به عنوان یک قاعده کلی، در صورتیکه مشکل، شک و شبهه و یا نگرانی نسبت به همکارانم داشته باشم، ترجیح می‌دهم که رو در رو این موضوعات را با آنها مطرح کنم و از سویی دیگر از نظر دید فنی، شدیداً معتقد هستم که وظیفه من در مقابل بازیکنانم صداقت و وفاداری است و این حق بازیکنان من است که از تفکرات و توقعاتم و همچنین عقاید من در ارتباط با نقش آنها در تیم ملی مطلع باشند و در نهایت به عنوان یکی از مهمترین اصول مربیگری و اخلاق حرفه‌ای، بازیکنی را به تیم ملی دعوت می‌کنم که شخصاً معتقد هستم در پستی که به او نیاز است شانس بیشتری برای بازی کردن داشته باشد. این مسئله را مجددا تکرار می‌کنم، اگر بازیکنی در پستی که تیم ملی به او نیاز دارد بتواند بازی کند، هم برای او و هم برای تیم ملی بهتر خواهد بود. موضع من کاملاً متفاوت از آنهایی است که با بی‌احترامی و برخوردهای غیرحرفه‌ای رفتار می‌کنند.

گفتنی است، زلاتکو کرانچار پس از دیدار سپاهان مقابل استقلال در پاسخ به این سوال خبرنگاران که چرا از احسان حاج‌صفی به جای پست هافبک چپ در دفاع چپ استفاده می‌کند گفته بود، در بازی ایران و تایلند به صورت ضمنی به بازیکنان تیم ملی گفته شده است که اگر می‌خواهند در تیم ملی حضور داشته باشند باید در پستی که تیم ملی برای آنها تعیین کرده بازی کنند و من هم که می‌خواستم به کمک تیم ملی بشتابم احسان را به پست اول او در سمت چپ برگرداندم.

17 آذر 1392