h ظریف : آزمون برای آمریکا و سایر طرف ها آغاز شده است ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ظریف : آزمون برای آمریکا و سایر طرف ها آغاز شده است !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ظریف : آزمون برای آمریکا و سایر طرف ها آغاز شده است !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ظریف : آزمون برای آمریکا و سایر طرف ها آغاز شده است !

ظریف : آزمون برای آمریکا و سایر طرف ها آغاز شده است !

یانگ جیه چی، عضو شورای دولتی چین روز یک‌شنبه در تهران با دکتر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با تاکید بر اهمیت راهبردی روابط دو کشور ایران و چین، آمادگی کشورمان را برای بسط و گسترش این روابط در تمامی زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خاطرنشان کرد.

ظریف با اشاره به روابط تاریخی دو کشور باستانی ایران و چین، سیاست گسترش روابط با شرق را از راهبردهای اصولی و مهم جمهوری اسلامی ایران دانسته و اظهار امیدواری کرد با افزایش رفت و آمدها و رایزنی‌های سیاسی، تفاهم و درک متقابل از مواضع دو طرف روز به روز بیش‌تر شود.

او درباره موضوع هسته‌ای گفت: در ژنو قدم بسیار مهمی برداشته شد، اما اکنون قدم مهم‌تر که اجرای توافقات ژنو و آزمون پایبندی تمامی طرف‌ها به مفاد آن توافق‌نامه است، آغاز شده است.

وی افزود: اکنون همه طرف‌ها باید مواظب باشند تا گروه‌های تندرو در برخی کشورها اجرای این موافقت‌نامه را به انحراف نکشانده و تعهدات طرف‌ها را سست و خدشه دار نکنند.

یانگ جیه چی، عضو شورای دولتی چین نیز ضمن ابراز خرسندی از سفر به ایران، روابط کشورش با جمهوری اسلامی ایران را بر اساس نگاهی راهبردی و بلند مدت معرفی کرد.

او با اشاره به روابط خوب دو کشور در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، خواستار گسترش و توسعه این روابط در تمامی زمینه‌ها شد.

یانگ جیه چی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ژنو گفت: در پرتو حضور پرقدرت جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات اخیر ژنو، توافق بسیار مهم و نقطه عطفی در مذاکرات هسته‌ای ایجاد شد و این امر ضمن نشان دادن توان مذاکراتی ایران، تقدیر افکار عمومی دنیا را باعث شد.

وی افزود: بایستی بر اساس احترام متقابل، گام به گام و اصل تساوی، مذاکرات هسته‌ای ژنو را تا انتها به پیش برد.

این عضو شورای دولتی چین تاکید کرد که چین تنها راه حل مشکل هسته‌ای ایران را مذاکره دانسته، همیشه بر حق بهره‌مندی ایران از انرژی هسته‌ای تاکید کرده است.

او تصریح کرد: ما با تحریم‌های یک‌جانبه کشورها کاملا مخالف بوده، هرگز از آن‌ها تبعیت نمی‌کنیم.

17 آذر 1392