h چگونگی اعتراض به جرایم رانندگی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

چگونگی اعتراض به جرایم رانندگی ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,چگونگی اعتراض به جرایم رانندگی ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,چگونگی اعتراض به جرایم رانندگی

چگونگی اعتراض به جرایم رانندگی

مهر: سرهنگ احمد کرمی اسد اظهار داشت: براساس قانون جدید راهنمایی و رانندگی در صورتی که هر راننده متخلفی 30 نمره منفی دریافت کند از رانندگی به مدت 6 ماه محروم شده و گواهینامه او در سیستم پلیس توقیف است. چنانچه این فرد در این زمان با خودرواش رانندگی کرده و دچار سانحه شود به عنوان فرد فاقد گواهینامه شناخته شده و هیچ خسارتی از بیمه دریافت نمی کند.

وی در مورد نحوه اعتراض به جریمه ها گفت: هیچ برگه جریمه ای در سیستم پلیس حذف نمی شود و تنها در صورتی که راننده بتواند مستندات را در خصوص خطا مامور یا کارمند پانچ جریمه ها ارائه کند قبض از سیستم پلیس حذف می شود. جریمه های دوربینی با توجه به اینکه مستند بوده و عکس تخلف در اختیار پلیس است به هیچ وجه از سیستم حذف نمی شود و اعتراض به جرایم دوربینی پذیرفته نیست.

به گفته رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور، اعتراض به جرایم رانندگی در سراسر کشور یکپارچه است و تسهیلات در واحدهای رسیدگی به خوبی ارائه می شود. در حال حاضر به دنبال این هستیم تا شهروندان پس از دریافت صورتحساب جریمه در سایت راهور 120 بتوانند شناسه قبض و پرداخت را دریافت کرده و بدون نیاز به سفر درون شهری قبض را پرداخت کنند.

کرمی اسد با اعلام اینکه در صورتی که خودرویی طبق ماده 8 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی میزان جریمه هایش به یک میلیون تومان برسد در سیستم پلیس توقیف شده و از طریق پست و پیامک اخطار توقیف برای فرد ارسال می شود. راننده موظف است ظرف یک ماه جریمه را پرداخت کرده در غیر اینصورت خودرو توقیف فیزیکی می شود. البته تسهیلاتی برای این رانندگان درنظر گرفته شده است و پس از پرداخت دیگر نیازی به مراجعه حضوری نیست و شکایت بدون مراجعه از سوابق خودرو حذف می شود. البته این موضوع تنها برای خودروهایی است که یک میلیون تومان خلافی دارند.

17 آذر 1392