h اعلام پیامکی محل عرضه داروهای کمیاب - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اعلام پیامکی محل عرضه داروهای کمیاب,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اعلام پیامکی محل عرضه داروهای کمیاب,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اعلام پیامکی محل عرضه داروهای کمیاب

اعلام پیامکی محل عرضه داروهای کمیاب

ظهور12: حسین ریاضی، مشاور وزیر بهداشت و رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت در حاشیه نشست خبری شبکه ملی سلامت گفت: بحث اطلاع‌رسانی یکی از دلایل اصلی مراجعه افراد به خدمات دولت الکترونیک وزارت بهداشت است.

وی گفت: افراد برای یافتن پاسخ به سؤالات پزشکی و بهداشتی خود به این شبکه مراجعه می‌کنند چرا که سایر شبکه‌ها جنبه تبلیغاتی و فروش محصولات بهداشتی دارند و از نظر علمی جایگاهی ندارند و نمی‌توان به همه سایت‌ها اعتماد کرد.
ریاضی ادامه داد: دومین بحث، بحث داروهاست مخصوصاً در مورد داروهایی که پیدا نمی‌شوند یا راجع به مصرف و عارضه جانبی حاصل از مصرف دارو.
مشاور وزیر بهداشت تصریح کرد: در بحث داروها مهمترین مسئله به داروهای گرانقیمت یا داروهای خاص معطوف می‌شود چرا که این دسته از داروها در همه داروخانه‌ها توزیع نمی‌شود و مردم برای اطلاع یافتن از نام داروخانه‌ای که این داروها را عرضه می‌کند با پورتال وزارت بهداشت تماس می‌گیرند تا اسم داروخانه را بیابند.
ریاضی ادامه داد: افراد می‌توانند با پیامک 201490 نام دارو را پیامک کنند تا به صورت آنلاین نام داروخانه‌ای که آن دارو را دارد به اطلاع آنها برسد.
رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت ادامه داد: اگر آن دارو موجود نبود با شماره تلفن 1490 تماس بگیرند و مشخصات دارو را بگویند تا به محض تأمین دارو پیامکی برای آنها ارسال می‌شود و آنها می‌توانند دارو را دریافت کنند.
منبع: فارس و رجا
16 آذر 1392