h آیا ایران تاحالا باهمگروهایش بازی کرده؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

آیا ایران تاحالا باهمگروهایش بازی کرده؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,آیا ایران تاحالا باهمگروهایش بازی کرده؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,آیا ایران تاحالا باهمگروهایش بازی کرده؟

آیا ایران تاحالا باهمگروهایش بازی کرده؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین تیم ملی ایران تاکنون با هر 3 تیم همگروه خودش بازی کرده است. ایران و آرژانتین در فروردین ماه 1356 در تورنمنت  75 سالگی باشگاه رئال مادرید باهم دیدار کردند که بازی با نتیجه 1-1 به پایان رسید اما در ضربات پنالتی به این تیم باخت.

اما تیم ملی فقط یک بار با نیجریه در تورنمنت چهارجانبه هنگ کنگ روبرو شده است که این بازی در بهمن ماه 1376 برگزار شد. اگرچه تیم اصلی نیجریه در این بازی حاضر نبود، اما تیم ملی به رهبری ایویچ با یک گل به این تیم آفریقایی باخت.

ایران و بوسنی تاکنون 6 بار باهم روبرو شده اند که تیم ملی 4 بار این تیم را شکست داده است! بوسنی در سال 1372 اولین بازی تاریخ خود را در تهران مقابل ایران برگزار کرد که 3-1 پیروز شد. دومین رویارویی دو تیم در بیهاج بود که این بازی دوستانه در سال 1380 برگزار و به تساوی 2-2 انجامید. سومین رویارویی در تورنمنت ال جی تهران بود که ایران 4- صفر بوسنی را برد. چهارمین دیدار دو تیم یک بازی دوستانه در سال 83 بود که ایران 2-1 در تهران این تیم را برد. پنجمین دیدار ایران و بوسنی در خرداد 85 بود که تیم ملی 5-2 در یک بازی دوستانه پیروز شد. اما آخرین بازی ایران و بوسنی نیز یک دیدار دوستانه در سال 88 بود که تیم ملی در سارایوو 3-2 شاگردان بلاژوویچ را شکست داد.

16 آذر 1392