h شاهزاده سعودی : اعراب از ایران بیشتر از اسرائیل ترس دارند ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

شاهزاده سعودی : اعراب از ایران بیشتر از اسرائیل ترس دارند !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,شاهزاده سعودی : اعراب از ایران بیشتر از اسرائیل ترس دارند !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,شاهزاده سعودی : اعراب از ایران بیشتر از اسرائیل ترس دارند !

شاهزاده سعودی : اعراب از ایران بیشتر از اسرائیل ترس دارند !

شاهزاده سعودی : اعراب از ایران بیشتر از اسرائیل ترس دارند !

ولید بن طلال بن عبدالعزیز آل سعود‎ ،یکی از شاهزادگان عربستان سعودی، گفت که این کشور، اعراب و مسلمانان سنی‌مذهب از حمله نظامی اسرائیل علیه ایران برای نابود کردن تأسیسات هسته‌ای این کشور حمایت می‌کنند.

این شاهزاده سعودی که با شبکه تلویزیونی بلومبرگ آمریکا مصاحبه می‌کرد، اضافه کرد که دلیل حمایت از چنین حمله‌ای، دشمنی سنی‌ها با شیعیان و همچنین ایران است.

ولید بن طلال که یکی از ثروتمندترین سرمایه‌گذاران جهان است، گفت که عربستان سعودی، اعراب و مسلمانان سنی‌مذهب حمایت خود را از حمله اسرائیل علیه ایران علنا اعلام نمی‌کنند، اما در ملاقات‌های خصوصی خود به آن اذعان دارند.

وی تأکید کرد اعراب معتقدند که خطری که در برابرشان قرار دارد، از ایران می‌آید، نه از اسرائیل.

این حرف ها در حالی گفته میشود که تعداد زیادی از اهل سنت در کمال آرامش در ایران زندگی میکنند و حتی مساجد و امام جمعه مخصوص خود را دارند.اینگونه صحبت ها از سمت این افراد بیشتر برای تحریم قومیت ها داخلی ایران و ایجاد تنش صورت میگیرد .

15 آذر 1392