h استقبال از کتاب ریشه ها به توصیه رهبر معظم انقلاب - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

استقبال از کتاب ریشه ها به توصیه رهبر معظم انقلاب,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,استقبال از کتاب ریشه ها به توصیه رهبر معظم انقلاب,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,استقبال از کتاب ریشه ها به توصیه رهبر معظم انقلاب

استقبال از کتاب ریشه ها به توصیه رهبر معظم انقلاب

 بنا بر اعلام انتشارات امیرکبیر فروش و استقبال از کتاب «ریشه‌ها» پس از تأکید رهبر معظم انقلاب بر خواندن این اثر به جوانان، دو برابر شد، به طوری که این کتاب یکی از آثار پرفروش طی دو هفته‌ گذشته انتشارات امیرکبیر اعلام شده است.

به گزارش تسنیم، در دیدار بسیجیان با رهبر معظم انقلاب، ایشان بر خواندن کتاب «ریشه‌ها» نوشته الکس هالی تأکید کردند. این اثر توسط انتشارات امیرکبیر منتشر شده است. تاکنون کتاب به چاپ نهم رسیده اما بعد از تأکید رهبر معظم انقلاب بر مطالعه این اثر به جوانان، فروش کتاب دو برابر شده به طوری که چاپ نهم کتاب به اتمام رسیده و قرار است چاپ دهم آن روانه بازار کتاب شود. بنا بر اعلام این انتشارات، «ریشه‌ها» که تاکنون توجه چندانی به آن نمی‌شد، طی دو هفته گذشته یکی از پرفروش‌ترین آثار انتشارات امیرکبیر شده است.
«ریشه‌ها» زندگی یک خانواده آمریکایی و نیاکانش را به تصویر می‌کشد. پیام محوری این داستان، وضعیت نابسامان آمریکاییان آفریقایی‌تبار و بیان رنج‌ها و کاستی‌های زندگی آنها در دوران برده‌داری و پس از آن است. نویسنده در این کتاب به شناساندن مفاهیم تبعیض نژادی، بردگی، بیگاری و زیر تملک دیگران بودن می‌پردازد و آن را محکوم می‌کند.
رهبر انقلاب اسلامی در بخشی از دیدار اخیر فرماندهان بسیج که به کتاب «ریشه‌ها» هم اشاره داشتند، فرمودند: «ربودن و اسیر کردن سیاهان یکی از ماجراهای گریه‌آور تاریخ که دوست ندارند نظام سلطه آمریکا و امثال او که این داستان احیاء بشود همین مسئله غلام و کنیز گرفتن مردم آفریقاست. کشتی‌ها را می‌آوردند از اقیانوس اطلس در سواحل کشورهای غرب آفریقا مثل گامبیا و امثال این‌ها نگه می‌داشتند، بعد می‌رفتند با تفنگ و سلاح‌هایی که مردم آن روز از این سلاح‌ها دستشان خالی بود، پیر و جوان و مرد و زن را صدها و هزارها می‌گرفتند با شرایط بسیار سختی با این کشتی‌ها می‌بردند به آمریکا برای بردگی، به عنوان برده. انسان آزاد را که در خانه خودش، در شهر خودش زندگی می‌کرد به اسارت می‌گرفتند که الآن سیاهانی که در آمریکا هستند از نسل آن‌هایند. چند قرن این فشار عجیب را آمریکایی‌ها آوردند که کتاب‌ها نوشتند. این کتاب «ریشه‌ها» که کتاب مغتنمی است برای نشان دادن گوشه‌ای از این فجایع، این‌ها را چطور می‌تواند انسان امروز فراموش کند.»
14 آذر 1392