h جزییات دستگیری 16 فعال سایبری توسط سپاه - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

جزییات دستگیری 16 فعال سایبری توسط سپاه,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,جزییات دستگیری 16 فعال سایبری توسط سپاه,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,جزییات دستگیری 16 فعال سایبری توسط سپاه

جزییات دستگیری 16 فعال سایبری توسط سپاه

به گزارش مشرق، احمد قربانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: اتهام این افراد که در قالب یک شبکه پیچیده امنیتی- رسانه‌ای فعالیت می‌کردند، اقدام علیه امنیت ملی از طریق همکاری با شبکه‌های بیگانه و طراحی سایت و تولید محتوی برای سایت‌های ضد انقلاب به منظور براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی است که مستندات جمع آوری شده و اطلاعات اولیه بدست آمده از بازجویی متهمین نشان دهنده و تصدیق‌کننده کلیه اتهامات وارده بر این افراد است.

وی بیان کرد: فرد اصلی باند که با عنوان مدیر شرکت، رهبری باند را بر عهده داشته است، شرکت در دوره‌های آموزشی وابسته به شبکه‌های رسانه‌ای بیگانه در کشورهای ترکیه و مالزی را در پرونده دارد.

این مقام قضایی افزود: برقراری ارتباط با اعضای شبکه‌های رسانه‌ای معاند نظام اسلامی و طراحی و بروزرسانی سایت‌های آموزشی شهروند خبرنگار به سفارش شبکه‌های خبری غربی و دریافت بودجه از آنان از دیگر فعالیت‌های متهمین است.

قربانی، اخذ سفارش از ضد انقلاب خارج‌نشین و طراحی سایت‌های اصلی ضدنظام مقدس اسلامی و سایت‌های مرتبط با فتنه 88 را از دیگر فعالیت‌های این باند ذکر کرد و گفت: اعضای اصلی این باند ارتباط نزدیک و همکاری زیادی با ضدانقلاب خارج‌نشین داشته و خط و مشی اصلی خود را از افراد فراری خارج‌نشین می‌گرفتند.

وی افزود: تحقیقات از دستگیرشدگان ادامه داشته و این پرونده جهت سیر تشریفات قانونی در شعبه ششم دادیاری دادسرای کرمان در حال پیگیری است.

14 آذر 1392