h عکس|توپ جام جهانی 2014 - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

عکس|توپ جام جهانی 2014,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,عکس|توپ جام جهانی 2014,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,عکس|توپ جام جهانی 2014

عکس|توپ جام جهانی 2014

هدیه جام جهانی برای نوزادان برزیلی

به گزارش  ظهور12 به نقل از تهران پرس، توپ رسمی رقابت‌های جام جهانی 2014 که برازوکا نام دارد، روز گذشته (سه‌شنبه)در مراسمی در شهر ریودوژانیرو و با حضور چهره‌های فوتبالی برجسته‌ای مانند کلارنس سیدورف، ستاره هلندی پیشین میلان و رئال مادرید که اکنون برای باشگاه بوتافوگوی برزیل توپ می‌زند و همچنین کافو، کاپیتان تیم ملی برزیل در جام جهانی 2002 رونمایی شد.

برای تولید برازوکا که نام آن در زبان پرتغالی به معنای «برزیلی» است آدیداس مدتی بیش از 2 سال و نیم زمان وقت گذاشت است. این توپ توسط بیش از 600 بازیکن شاغل و بازنشسته طراز اول در سراسر دنیا، بازیکنانی مانند ایکر کاسیاس، سنگربان و کاپیتان تیم ملی اسپانیا و رئال مادرید، دنی آلوز، مدافع بارسلونا و تیم ملی برزیل، لیونل مسی، فوق‌ستاره آرژانتینی بارسلونا، باستین شواین‌اشتایگر، هافبک آلمانی بایرن مونیخ و همچنین زین‌الدین زیدان کاپیتان پیشین تیم ملی فرانسه و ستاره باشگاه رئال مادرید تست شده و برای بیش از 30 تیم در 10 کشور در سراسر دنیا فرستاده شده است.

طراحی این توپ همچنین یک نوآوری ساختاری دارد به نحوی که یک تقارن بی‌نظیر از 6 تکه در کنار ساختار متفاوت آن به این توپ قابلیت حرکت، کنترل‌پذیری و ضریب آیرودینامیکی بالاتری داده است. همچنین رنگ‌های به کار گرفته شده در طراحی برازوکا و طرحی که روی آن نقش بسته است، برگرفته از رنگ دستبندهایی سنتی رنگارنگی است که مردم برزیل استفاده می‌کنند.

ایکر کاسیاس درخصوص این توپ گفت: برازوکا طراحی حیرت‌آوری دارد و انگار از برزیلی‌‌‌ها الهام گرفته شده است. حالا که این توپ رسماً رونمایی شده است، احساس می‌کنم که به جام جهانی نزدیک‌تر شده‌ایم. من بی‌صبرانه منتظر بازی در برزیل با این توپ فوق‌العاده هستم.

دنی آلوز هم اظهار داشت: اولین چیزی که با دیدن برازوکا در ذهنم نقش بست، یک توپ فوق‌العاده بود و مطمئنم که ما از بازی با این توپ لذت فراوانی خواهیم برد. آدیداس توپی باورنکردنی را در حد تورنمنتی بزرگ مانند جام جهانی ساخته است. مهم‌تر از همه این است که حرکت این توپ چه روی زمین، چه در هوا فوق‌العاده است. مطمئنم که همه بازیکنان عاشق‌اش خواهند شد. این توپ میزان هیجان برای حضور در جام جهانی را افزایش داده است و راستش را بخواهید من دیگر نمی‌توانم برای حضور در دیدار افتتاحیه و بازی با این توپ صبر کنم.

برازوکا طبق اعلام مسئولان کمپانی آدیداس از امروز (چهارشنبه) در شعب منتخب این کمپانی قابل تهیه است. همچنین مسئولان آدیداس پیش از این اعلام کرده بودند هر نوزاد برزیلی که در تاریخ 3 دسامبر، روز رونمایی رسمی از برازوکا به دنیا آمده باشد می‌تواند به طور رایگان یکی از این توپ‌ها را دریافت کند.

13 آذر 1392