h حضور سیصد تروریست انگلیسی در سوریه - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

حضور سیصد تروریست انگلیسی در سوریه,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,حضور سیصد تروریست انگلیسی در سوریه,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,حضور سیصد تروریست انگلیسی در سوریه

حضور سیصد تروریست انگلیسی در سوریه

تسنیم به نقل از تلگراف نوشت: در حالی که بیش از 1000 شبه نظامی از کشورهای غربی در گروه های مختلف تروریستی در سوریه عضویت دارند از این تعداد بیش از 300 نفر را اتباع انگلیسی تشکیل داده اند.بر اساس این گزارش منابع اطلاعاتی انگلیس اعلام کردند، شبه نظامیانی که برای مقابله با دولت بشار اسد به سوریه رفته اند پس از بازگشت به انگلیس تهدید بزرگ امنیتی بر ضد این کشور به شمار می روند. بسیاری از شبه نظامیان انگلیسی که برای جنگ با دولت بشار اسد به سوریه می روند با گروه های وابسته به القاعده در ارتباط هستند. یک منبع آگاه اطلاعاتی انگلیس در این باره گفت، شبه نظامیانی که برای مقابله با دولت سوریه به این کشور می روند با تازه ترین تکنیک های تروریستی آشنا می شوند و این مساله تهدیدی بزرگی برای امنیت ملی انگلیس به شمار می رود.

تازه ترین گزارش آسوشیتدپرس نیز نشان می دهد تعداد اتباع غربی که در شش ماه گذشته برای جنگ به سوریه رفته اند به شدت افزایش داشته است. سوریه از مارس 2011 میلادی با بحران و جنگ داخلی روبرو است و بسیاری از کشورهای غربی و عربی از شبه نظامیان تکفیری این کشور حمایت می کنند.

13 آذر 1392