h صادق زیباکلام : آقای فرجی دانا مجلس را جدی نگیرید! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

صادق زیباکلام : آقای فرجی دانا مجلس را جدی نگیرید!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,صادق زیباکلام : آقای فرجی دانا مجلس را جدی نگیرید!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,صادق زیباکلام : آقای فرجی دانا مجلس را جدی نگیرید!

صادق زیباکلام : آقای فرجی دانا مجلس را جدی نگیرید!

صادق زیباکلام : آقای فرجی دانا مجلس را جدی نگیرید!

مشرق نوشت؛ بعد از روی کار آمدن دولت یازدهم، مدتی بود که ملت ایران از حاشیه‌سازی‌ها و جنجال‌های محمود احمدی‌نژاد و جریان انحرافی فارغ شده بودند و منتظر همکاری مستقیم میان مجلس و دولت برای رفع مشکلات کشور بودند.

علی الظاهر اینبار هم نوبت عناصر افراطی اصلاح‌طلب است تا مانع حرکت رو به جلوی دولت یازدهم و حاشیه ساز شوند.

بعد از روی کار آمدن دولت یازهم، صادق زیباکلام یکی از عناصر تندرو اظهارنظرهایی از خود بروز داد و در سایه مماشات و سکوت مسؤولان دولت کار را به جایی رساند که برای دولت یازدهم و شخص رئیس جمهور برای عدم شرکت در مراسم 13 آبان تعیین تکلیف کرد.

وی در سومین نامه خود خطاب به روحانی درباره مراسم 13 آبان نوشت: " از آنجا که این رفتار [مراسم 13 آبان و شعار علیه آمریکا و آتش زدن پرچم استکبار] مغایر با سیاست‌های آشتی‌جویانه آن دولت است و از آنجا که کسر قابل‌توجهی از هم‌میهنانمان با این حرکات همراه نیستند اما مجالی و امکانی برای ابراز و نشان‌دادن مخالفتشان ندارند، جنابعالی هم به‌واسطه پاسداری از منافع ملی کشور و هم ادای احترام به همه ایرانیانی که با این رفتارها مخالف هستند، رسما اعلام بفرمایید که اعضای دولت فخیمه در هیچ مراسمی به‌مناسبت 13 آبان شرکت نخواهند کرد. به‌علاوه اعلام شود که هرگونه توهین به پرچم و شوونات ملی کشورها و ملت‌های دیگر از نظر آن دولت در همه جا محکوم است".

سکوت دولت یازدهم برابر عناصر افراطی و تندروی اصلاح‌طلب، تاجایی به مذاق زیباکلام خوش آمده است که در جدیدترین دُرافشانی خود، پارا از گلیم خود فراتر گذاشته و اینبار به مجلس و نمایندگان مجلس توهین کرده است.

این عنصر اصلاح‌طلب در یادداشت خود در روزنامه ابتکار با تیتر " آقای فرجی دانا قرص و محکم بایستید! " خطاب به وزیر علوم درباره عدم توجه به تذکر و هشدار نمایندگان مجلس نهم، با تندرو خواندن نمایندگان مجلس می‌نویسد: "هنوز جوهر مهر و امضاء وزارت دکتر فرجی دانا خشک نشده بود که افراطیون اصولگرا در مجلس در برابر ایشان صف آرایی کردند، بهانه شان این است که چرا آقایان دکتر توفیقی و میلی منفرد را ایشان به سمت مشاور و معاون منصوب کرده اند ... جناب فرجی دانا ! یقین بدانید که اگر در برابر تندروها عقب نشینی کنید و آقایان دکتر توفیقی و میلی منفرد را عزل نمایید، تندروها نه تنها از شما تشکر نخواهند کرد بلکه فردا باز به سراغتان خواهند آمد ..."

زیبا کلام همچنین در توهین آشکار به تمامیت مجلس نهم و نمایندگان مجلس می‌نویسد: [آقای فرجی دانا] قرص و محکم بایستید و آنها را جدی نگیرید. البته که خواست و اراده مجلس تاج سرماست. البته که مجلس قطعا در راس همه امور است اما کدام مجلس؟ مجلسی که نمایندگان آن منتخب اکثریت مردم باشند؟ برخی نمایندگانی که با 5 درصد یا حتی کمتر از حوزه انتخابیه شان به مجلس راه یافته اند، چگونه می‌توانند مدعی نمایندگی مردم آن حوزه باشند؟ نمایندگانی که برخی از آنها 80 درصد و حتی 90 درصد مردم حوزه انتخابیه شان به آنها رای ندادند چگونه می‌توانند مدعی سخن گفتن از جانب مردم شوند؟

قطعا نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی قاطعانه جواب هتاکی عناصر افراطی و تندروی اصلاح‌طلب را خواهند داد و دولت نیز پاسخ درخور شأنی به این مداخلات خواهد داد تا بار دیگر کسی به خود جرأت ندهد نسبت به کلیت مجلس شورای اسلامی اهانت کند.

جناب زیباکلام باید بداند با توجه به استدلال جالب ایشان، احتمالا آقای روحانی هم رئیس جمهور تمامی مردم ایران نیستند زیرا ایشان رأی بسیاری از مردم ایران را به همراه ندارد و تنها 50 درصد آنهم فقط از واجدین شرایط به ایشان رأی داده‌اند.

از سوی دیگر، زیباکلام و آقای فرجی دانا باید بدانند که مردم در نهم دی سال 1388 تکلیف قتنه گران و حامیان فتنه را به روشنی مشخص کردند و این مسوؤلین هستند که باید در راستای خواست اکثریت مردم عمل کرده و از مسؤولیت دادن به عناصر معلوم الحال و حامی فتنه اجتناب کنند و وزیر علوم باید به این تناقض پاسخ دهند که چگونه به افرادی که مجلس شورای اسلامی اعتماد نکرده و رأی نداده است، مسؤولیت واگذار کرده است؟

20 آبان 1392