h بابک زنجانی از دولت طلب کار است - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

بابک زنجانی از دولت طلب کار است,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,بابک زنجانی از دولت طلب کار است,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,بابک زنجانی از دولت طلب کار است

بابک زنجانی از دولت طلب کار است

عضو کمیته بررسی پرونده بابک زنجانی در مجلس شورای اسلامی گفت: ˈبابک زنجانیˈ مدعی است که نه تنها 13 هزار میلیارد تومان به دولت بدهکار نیست، بلکه مطالباتی از دولت دارد که باید پرداخت شود.

ˈامیر عباس سلطانیˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: کمیته تحقیق و تفحص پرونده بابک زنجانی متشکل از تعدادی از اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی است که پرونده را با حضور دیوان محاسبات، وزارت اطلاعات، بانک مرکزی، بانک مسکن و بانک ملی پیگیری می کند.

به گفته وی، تاکنون سه جلسه در این زمینه برگزار شده است که بابک زنجانی و وکیلش در دو جلسه حضور داشته اند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، افزود: در حالی آقای زنجانی در این پرونده خود را طلبکار دولت می داند که به نظر ما پرونده دارای ابهامات گسترده ای است و وزارت نفت و بانک ها باید راجع به این ابهامات پاسخگو باشند.

وی افزود: به عنوان نمونه کسی که می خواهد وارد یک معامله نفتی کلان شود، قطعا باید ضمانت نامه بانکی داشته باشد و مشخص شود که آیا این فرد توانایی و صلاحیت این کار را دارد؟

به گفته این عضو کمیسیون انرژی مجلس، بانک ها در ضمانت بررسی صلاحیت اعلام کرده اند که آقای زنجانی توانایی ورود به معاملات نفتی را دارد، اما وقتی پول نفت نیامده است، مشاهده شده است که هیچ ضمانت نامه ای وجود ندارد و پولی هم در حساب بانکی وی نبوده است.

وی زمان معمول برگشت وجوه حاصل از فروش نفت را حدود 30 تا 90 روز اعلام کرد و افزود: این در حالی است که پول محموله های نفتی عرضه شده توسط بابک زنجانی بیش از این زمان به طول انجامیده است.

19 آبان 1392