h دستور فرانسه برای حذف تصاویر غیر اخلاقی یک مسئول از گوگل + عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دستور فرانسه برای حذف تصاویر غیر اخلاقی یک مسئول از گوگل + عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دستور فرانسه برای حذف تصاویر غیر اخلاقی یک مسئول از گوگل + عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دستور فرانسه برای حذف تصاویر غیر اخلاقی یک مسئول از گوگل + عکس

دستور فرانسه برای حذف تصاویر غیر اخلاقی یک مسئول از گوگل + عکس

دستور فرانسه برای حذف تصاویر غیر اخلاقی یک مسئول از گوگل + عکس

به گزارش فارس به نقل از واشنگتن پست، این عکسها مربوط به موزلی است که قبلا رییس مسابقات اتومبیلرانی فرمول وان هم بوده و حال گوگل موظف است تمامی لینک‌های قابل دسترس به عکس‌های مذکور در موتور جستجوی خود را حذف کند، امری که از سوی مدیران گوگل کاری پردردسر توصیف شده است.

تصاویر و اخبار مربوط به این رسوایی اولین بار در سال 2008 توسط یک روزنامه انگلیسی پوشش داده شد و به دنبال شکایت موزلی 73 ساله وی در دادگاه به پیروزی رسید. دافنه کلر یکی از مشاوران گوگل هم صدور چنین حکمی را بر خلاف آزادی بیان دانسته است.

موزلی اولین بار با طرح شکایت در دادگاهی انگلیسی توانسته بود به علت نقض حریم شخصی خود 60 هزار پوند خسارت دریافت کند. شکایت بعدی او به یک دادگاه فرانسوی نیز به صدور حکم دریافت 32 هزار یورو خسارت منتهی شد. در عین حال به نظر نمی رسد چنین اقدامی از انتشار عکس ها و ویدیوهای رسوایی اخلاقی وی جلوگیری کند، زیرا دهها وب سایت به بازنشر آنها پرداخته اند.

18 آبان 1392