h کاهش اشتها با این نوشیدنی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

کاهش اشتها با این نوشیدنی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,کاهش اشتها با این نوشیدنی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,کاهش اشتها با این نوشیدنی

کاهش اشتها با این نوشیدنی

کوروش جعفریان، متخصص تغذیه و رژیم درمانی، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: در مطالعات نشان داده شده که "قهوه" می‌تواند تا حدودی متابولیسم بدن را افزایش دهد و از این طریق وزن را کاهش دهد.

وی با اشاره به اینکه برخی افراد تصور می‌کنند با مصرف زیاد قهوه، وزن خود را کاهش دهند تصریح کرد: این قطعی نیست چرا که معمولاً همراه قهوه، شکر، ‌ شیرخشک، کیک استفاده می‌شود که این امر می‌تواند باعث افزایش وزن هم شود.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی در ادامه اظهار داشت: مطالعات نشان داده مصرف به اندازه قهوه می‌تواند باعث پیشگیری از "سرطان"، کاهش خطرات "دیابت"، کاهش بیماری‌های ذهنی از جمله آلزایمر شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ممکن است قهوه بتواند احساس سیری را ایجاد کند و فرد کمتر سراغ مصرف مواد غذایی برود و باعث لاغری شود اما این به طور قطعی نیست و حقیقت این است که سبک زندگی سالم و الگوی غذایی درست است که می‌تواند سلامت افراد را تضمین کند.

18 آبان 1392