h علی دایی و پروین و قلعه نویی هیات کجا میروند ؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

علی دایی و پروین و قلعه نویی هیات کجا میروند ؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,علی دایی و پروین و قلعه نویی هیات کجا میروند ؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,علی دایی و پروین و قلعه نویی هیات کجا میروند ؟

علی دایی و پروین و قلعه نویی هیات کجا میروند ؟

در ضمیمه شماره 6112 روزنامه همشهری به حضور چهره‌‌های مشهور ورزشی در مراسم عزاداری امام حسین(ع) پرداخته شده است که برخی از آنان در ادامه قید می‌شود:

*علی پروین در هیأت عزاداری طرشت

علی پروین هیأت عزاداری ندارد، یعنی او مؤسس یا بانی هیأتی نیست و هر شب لواسان را به سمت طرشت طی می‌کند تا بتواند در هیأت محبان مهدی (عج) حاضر شود. این هیأت زیر نظر «مهدی عرب» یکی از دوستان نزدیک پروین، اداره می‌شود، ایده تأسیس این هیأت که به ذهن او رسید با استقبال پروین روبه رو شد. حالا پروین با حضور در این هیأت جمع زیادی از طرفدارانش را هم به طرشت می‌کشاند.

هواداران و البته در مواقعی بعضی بازیکنان نزدیک به وی در طرشت عزاداری می‌کنند بازیکنانی مثل «علی انصاریان»، «بهروز رهبری فرد» و البته قدیمی‌های فوتبال ایران. تا همین دو سال گذشته «حمید شیرزادگان» هم در هیأت عزاداری محبان مهدی (عج) شرکت می‌کرد کسی که دو سال است دیگر در بین حضار دیده نمی‌شود. «حسین کلانی» و «همایون بهزادی» از دیگر قدیمی‌های پرسپولیس هستند که در هیأت محبان مهدی (عج) حضور پیدا می‌کنند.

پروین فقط در یک حالت به این هیأت نمی‌رود و آن زمانی است ک در خانه‌اش خرج می‌دهد. سرمربی سابق پرسپولیس وقتی به لواسان نقل مکان کرد، در زیرزمین خانه‌اش حسینیه‌ برپا کرد، به همین دلیل گاهی هیأت محبان مهدی(عج) به حسینیه لواسان می‌رود. پروین بسیاری از نذرهایش را به خواسته مادرش و وصیت او انجام می‌دهد.

*علی دایی و هیأت اردبیلی‌های گلوبندک/ دایی عاشورا و تاسوعا به اردبیل می‌رود

چهار سالی می‌شود که خبری از «سلیم مؤذن‌زاده» در تهران نیست، بزرگترین مداح شهر اردبیل که تا همین چند سال پیش در ماه محرم به تهران سفر می‌کرد تا بتواند یکی دو شبی را در هیأت اردبیلی‌های مقیم تهران مداحی کند، سری به چهارراه گلوبندک نمی‌زند، جایی که اغلب اردبیلی‌های تهران جمع می‌شوند تا دهه اول ماه محرم در عزای امام حسین (ع) شرکت کنند. اما علی دایی سال‌هاست که در این هیأت عزاداری می‌کند، هیأت اردبیلی‌ها در گلوبندک و روبه روی حسینیه کربلایی‌ها. در حال حاضر این هیأت دو صحن دارد و حدود 600 تا 700 نفر جمعیت را دربر می‌گیرد البته به نظر می‌رسد در سال‌های آینده مؤسسان هیأت اردبیلی‌ها گنجایش آن را بالا ببرند.

علی دایی شب هشتم ماه محرم در این هیأت خرج می‌دهد وی در مورد حضورش در عزاداری امام حسین (ع) گفته است: «ما از بچگی با ائمه بزرگ شدیم و همه چیزمان اینها هستد نمی‌خواهم شعار بدهم من در خانواده‌ای بزرگ شده‌ام که پدرم عاشق امام حسین (ع) بود و ما همیشه در اردبیل روزهای عاشورا خرج می‌دادیم».

او تا چند سال پیش که هنوز یکی از بازیکنان تیم ملی بود سعی می‌کرد ملی پوشان را به هیأت اردبیلی‌ها دعوت کند. بازیکنانی مثل «مهدی امیرآبادی». دایی علاقه عجیبی به عزاداری‌های ماه محرم در زادگاهش دارد به طوری که هر سال در روزهای نهم و دهم محرم به اردبیل می‌رود.

*قلعه نویی به سیدالشهدا تعصب خاصی دارد/ حضور قلعه نویی در محله نازی‌آباد

اگر امیر قلعه‌نویی در تهران باشد هر 10 شب ایام سوگواری امام حسین (ع) را در محله نازی‌آباد می‌گذراند در هیأت سیدالشهدا (ع) در میدان انصاری که سال‌ها پیش توسط او و چند تن از دوستانش تأسیس شد البته تأسیس هیأت سیدالشهدا به سال‌ها پیش باز می‌گردد به زمانی که قلعه نویی جوان بود و هنوز در نازی آباد زندگی می‌کرد.

وی می‌گوید: «با چند تا از دوستانم در محله پایین نازی‌آباد به این نتیجه می‌ر‌سیدیم که بهتر است یک هیأت برای عزاداری امام حسین (ع) برپا کنیم حالا نمی‌خواهم بگویم که من پیشنهاد اولیه را دادم اما به هر حال یکی از بانیان هیأت سیدالشهدا بودم». امیر قلعه نویی با اینکه سال‌هاست به شمال شهر نقل مکان کرده اما هنوز هم در دهه سوگواری اهل بیت امام حسین (ع) در هیأت سیدالشهدا این ایام را می‌گذراند.

قلعه نویی می‌گوید: «همیشه سعی می‌کنم بتوانم در محله پایینمان باشم چون نسبت به هیأت سیدالشهدا تعصب دارم دوست دارم همچنان پابرجا بماند.»

18 آبان 1392