h رئیس کمیسیون امنیت ملی : زمینه برای کاهش تحریم ها فراهم است - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

رئیس کمیسیون امنیت ملی : زمینه برای کاهش تحریم ها فراهم است,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,رئیس کمیسیون امنیت ملی : زمینه برای کاهش تحریم ها فراهم است,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,رئیس کمیسیون امنیت ملی : زمینه برای کاهش تحریم ها فراهم است

رئیس کمیسیون امنیت ملی : زمینه برای کاهش تحریم ها فراهم است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات ایران و 1+5 در ژنو، زمینه برای آغاز سیر نزولی منحنی تحریم را فراهم دانست و از جریانات داخلی کشور خواست ضمن حمایت از تیم مذاکره کننده هسته‌‌ای، اتحاد ملی را در این زمینه به نمایش بگذارند. علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: نتایج دور اول مذاکرات ایران و 1+5 در ژنو، چشم‌انداز دور دوم این مذاکرات را مثبت ترسیم کرده بود و توافق‌های اولیه حاکی از این بود که زمینه برای آغاز نوعی تفاهم مبتنی بر منافع ملی و آغاز کاهش روند تحریم‌ها وجود دارد.

وی ادامه داد:‌ با توجه به وضع آشفته اقتصادی غرب و ضرر آن‌ها از قبل تحریم ایران و همچنین عدم تأثیرگذاری تحریم‌ها در فعالیت‌های هسته‌‌ای ما، به نظر می‌رسد مجموع شرایط وضعیتی را ایجاد کرده که آنها به این جمعبندی برسند که تفاهم مفیدتر از استمرار سیاست تقابل با جمهوری اسلامی است. وی با بیان این‌که «زمینه برای آغاز سیر نزولی منحنی تحریم‌ها فراهم است»، تصریح کرد:‌ اگر آن‌ها در این زمینه جدی باشند، جمهوری اسلامی هم در این‌باره جدیت دارد. به نظر می‌رسد این آزمون مهم برای امریکاست که صداقت خود را نشان دهد و همچنین راستی‌آزمایی غرب است که به مجموعه حرف‌های خود به چه میزان صادقانه عمل می‌کند.

18 آبان 1392