h محافظ روحانی نامه یک پیرزن را مچاله کرد و دور انداخت ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

محافظ روحانی نامه یک پیرزن را مچاله کرد و دور انداخت !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,محافظ روحانی نامه یک پیرزن را مچاله کرد و دور انداخت !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,محافظ روحانی نامه یک پیرزن را مچاله کرد و دور انداخت !

محافظ روحانی نامه یک پیرزن را مچاله کرد و دور انداخت !

مراسم تشییع پیکر مرحوم حبیب‌الله عسگراولادی با حاشیه‌های قابل توجهی روبرو بود؛ بویژه آنجا که رئیس‌جمهور در حال خروج از مدرسه عالی شهید مطهری بود.

به گزارش تسنیم، صبح امروز و از ساعات اولیه صبح، مردم خود را به مدرسه شهید مطهری رسانده بودند تا در مراسم تشییع حبیب و یار دیرینه امام شرکت کنند؛ همان مدرسه‌ای که ماه‌ها پیش حاج آقا مجتبی در آنجا تشییع شد.

رفته رفته به تعداد جمعیت اضافه می‌شد. یکی از ویژگی‌های این مراسم، شاید حضور بازاریان قدیمی بود که ایستادن در کنارشان تو را به سال‌های دور می‌برد و دلت می‌خواست کنارشان بنشینی و برایت از آن سال‌ها و از خاطرات حاج حبیب روایت کنند.

در کنار حضور مردم، آرام آرام شخصیت‌های سیاسی هم دیده می‌شوند؛ سران سه قوه هم طبق پیش‌بینی قبلی در این مراسم حاضر شده‌اند؛ حضور شخصیت‌های مختلف از‌همه طیف و جناح سیاسی هم در این مراسم قابل توجه بود.

آیت‌الله مهدوی‌کنی، آیت‌الله جنتی، حجت‌الاسلام حسن روحانی، علی لاریجانی، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی، حجت‌الاسلام ناطق‌نوری، علی‌اکبر صالحی، محمدرضا باهنر، محسن رضایی، آیت‌الله محمدی گلپایگانی، عبدالله جاسبی، حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی و نماینگان مجلس و وپیر‌غلامان اهل بیت از‌جمله کسانی بودند که آمدند تا در تشییع این مبارز انقلابی شرکت کنند.

خوش‌وبش رئیس دفتر مقام معظم رهبری با سید‌حسن خمینی، اشک‌های مصباحی‌مقدم و شایعه حضور آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی از دیگر حاشیه‌های این مراسم بود.

یکی از حاشیه‌های این مراسم که از چشم تیزبین خبرنگاران دور نماند، خوشحالی مصطفی محمد‌نجار وزیر کشور دولت احمدی‌نژاد از دیدن علی‌اکبر صالحی بود؛ وی وقتی که علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی را دید، او را در آغوش کشید و صالحی نیز از دیدن نجار بسیار اظهار خوشحالی کرد.

"آرامش و امنیت امروز ما در سایه نظامی مردمی و اسلامی، به برکت ایستادگی ها‌و زجرهایی است که بزرگانی مثل عسگر‌اولادی کشیده‌اند"، اینها را پیرمردی که کنارم ایستاده می‌گوید. فکر کردم شاید از دوستان مرحوم عسگر‌اولادی است‌ اما می‌گوید بازاری قدیمی است و هیچ وقت ایشان را از نزدیک ندیده اما ارادت خاصی به ایشان دارد. می‌گوید "اگر امثال ایشان نبودند، شاید الان همین شما جوان‌ها به راحتی زندگی نمی‌کردید".

حالا دیگر همه آمده‌اند و اقامه نماز بر پیکر مرحوم عسگراولادی به امامت آیت‌الله مهدوی‌کنی‌ اقامه می‌شود و این یار دیرینه و مبارز خستگی‌ناپذیر بر روی دست‌های مردم به سوی خانه ابدی می‌رود. حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور نخستین فردی بود که تصمیم گرفت بلافاصله پس از پایان نماز حیاط مدرسه مطهری را ترک کند، البته در مسیری که آقای رئیس‌جمهور تصمیم گرفت از آن خارج شود، خبرنگاران نیز حضور داشتند. خبرنگاران با دیدن رئیس‌جمهور به سمت وی رفتند تا سوالاتی را پیرامون شخصیت حبیب‌الله عسگراولادی از وی بپرسند که در این میان با ممانعت ‌محافظان رئیس‌جمهور روبرو شدند. در این میان یکی از اعضای تیم حفاظتی رئیس‌جمهور "رکوردر" یکی از خبرنگاران را از دست وی گرفت و همین مسئله موجب شد این خبرنگار سؤالش را فراموش کند و برای گرفتن رکوردر خود از محافظ روحانی به تقلا بیفتد.

در حیاط مدرسه عالی شهید مطهری جمعی از مردم عادی نیز سعی کردند خود را به رئیس‌جمهور نزدیک کنند که در این بین محافظان حسن روحانی با تشکیل حلقه امنیتی به دور وی مانع آنها شدند.

در این میان یک زن کهنسالی با سماجت موفق شد خود را در تونل خروجی مدرسه عالی مطهری نزدیک و پشت سر رئیس جمهور برساند که البته یکی از محافظان روحانی با هل دادن این پیرزن به سمت دیوار موجب شد وی از تصمیم خود برای صحبت با رئیس‌جمهور منصرف شود البته این پیرزن با خونسردی نامه‌ای را به محافظ رئیس‌جمهور داد تا از این طریق نامه‌اش به دست روحانی برسد اما این محافظ پس از چند قدم راه رفتن نامه پیرزن را مُچاله کرد و به دور انداخت.

بعد از خروج رئیس‌جمهور، دیگر مسئولان هم یکی یکی از مدرسه شهید مطهری خارج شدند. پیکر مرحوم حبیب‌الله عسگراولادی بر روی دستان مردم قرار گرفت و ساعتی بعد هم در قطعه 72 تن بهشت زهرا (س) در کنار هم‌رزمان قدیمی خود آرام گرفت.

همین امروز صبح بود که تلویزیون صحنه‌هایی از یکی از مصاحبه‌های وی را پخش می‌کرد. می‌گفت: "همیشه سعی کردم در کارهایم به امام زمان توسل کنم و قول داده‌ام یار و یاور نائب امام زمان باشم".

17 آبان 1392