h محمد جواد ظریف از توافقات با اروپایی ها خبر داد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

محمد جواد ظریف از توافقات با اروپایی ها خبر داد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,محمد جواد ظریف از توافقات با اروپایی ها خبر داد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,محمد جواد ظریف از توافقات با اروپایی ها خبر داد

محمد جواد ظریف از توافقات با اروپایی ها خبر داد

«محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگو با شبکه «فرانس 24» گفت ممکن است مذاکرات این هفته با گروه 1+5 به توافقاتی منجر شود. با این وجود ظریف تأکید کرد که نیازی هم برای تعیین چنین ضرب‌الاجلی نیست.

وی افزود: فکر می‌کنم اگر در این دور از مذاکرات به توافق هم نرسیم، فاجعه‌ای رخ نداده است. کارهای زیادی هست که باید انجام شود. در ایران بی‌اعتمادی گسترده‌ای وجود دارد.

دور جدید مذاکرات ایران و گروه 1+5 آخر این هفته در ژنو سوئیس برگزار می‌شود. ایران دو هفته قبل طرحی را ارائه کرد که چارچوب اصلی آن مورد قبول طرفین قرار گرفته است.

سید «عباس عراقچی» معاون وزیر امور خارجه و مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران ابراز امیدواری کرده است طرفین در دور جدید مذاکرات وارد مباحث محتوایی شوند.

وزیر خارجه ایران در مصاحبه امروز خود با «فرانس 24» به موضوع حضور نیروهای خارجی در سوریه نیز اشاره کرد و گفت تهران آماده است به همراه همه طرف‌هایی که در سوریه صاحب نفوذ هستند، برای خروج تمام نیروهای غیرسوری از خاک این کشور، تلاش کند.

15 آبان 1392