h ماجرای اسرار‌آميز يك نوزاد ربوده شده در 50 سال پیش - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ماجرای اسرار‌آميز يك نوزاد ربوده شده در 50 سال پیش,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ماجرای اسرار‌آميز يك نوزاد ربوده شده در 50 سال پیش,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ماجرای اسرار‌آميز يك نوزاد ربوده شده در 50 سال پیش

ماجرای اسرار‌آميز يك نوزاد ربوده شده در 50 سال پیش

ظهور12 : پليس اف‌بي‌آي ماجراي اسرار‌آميز زندگي يك نوزاد را كه 50 سال پيش ربوده شده است بار ديگر پيگيري مي‌كند.

به گزارش پليس اف‌بي‌آي، 50 سال پيش پرستار بخش زايمان بيمارستان مايكل ريس در نيويورك به بهانه آزمايش‌هاي پزشكي نوزادي را از آغوش مادرش جدا كرد ولي به جاي انجام آزمايش، نوزاد را از بيمارستان خارج كرد و از آن پس هرگز بازنگشت و از سرنوشت كودك نيز اثري به دست نيامد.

پدر و مادر كودك كه به نام خانواده فرانك زاك شهرت دارند براي يافتن نوزاد گمشده‌شان درخواست كمك كردند و خودشان هم به جست‌وجو پرداختند. پليس جست‌وجوهاي خود را براي يافتن اين نوزاد ربوده شده از سال 1964 ميلادي آغاز كرد.ماموران پليس كه در جست‌وجوي نوزاد ربوده شده بودند با گذشت يك سال در خيابان نيوآرك نيوجرسي پسر بچه يكساله‌اي را پيدا كردند و به تصور اين‌‌كه فرزند گمشده خانواده فرانك زاك‌هاست به اين زن و شوهر تحويل دادند كه نامش را پل فرانك زاك گذاشتند اما اكنون با گذشت 50 سال از اين ماجرا پل فرانك زاك با انجام آزمايش ژنتيك DNA فهميده كه فرزند گمشده اين خانواده نبوده بلكه متعلق به خانواده ديگري است و پليس به اشتباه او را به اين زن و شوهر تحويل داده است.

او اكنون مردي 50 ساله است كه براي يافتن والدين واقعي‌اش ماجراي زندگي‌اش را در رسانه‌ها منتشر كرده است. در اين ميان چندين مرد هم مدعي شده‌اند پسر گمشده خانواده فرانك زاك‌ها هستند كه 50 سال پيش توسط پرستار زايشگاه روبوده شده‌اند. مادري كه نوزادش 50 سال پيش از زايشگاه ربوده شده اكنون پيرزني 75 ساله است و اميد دارد روزي فرزند گمشده‌اش را پيدا خواهد كرد.

ماموران اف‌بي‌آي تصميم دارند شكل نوزاد ربوده شده را طراحي كنند تا از طريق كامپيوتر چهره امروزي‌اش هم پردازش شود.

پل فرزند خوانده خانواده (فرانك زاك‌‌ها) نيز در حل اين ماجرا پدر و مادرخوانده سالمند خود را ياري كرده و طي مصاحبه‌اي تلويزيوني از مردم خواسته او را در يافتن فرزند واقعي پدر و مادر خوانده‌اش ياري كنند. او كه سال‌ها به عنوان پسر واقعي خانواده با آن‌ها زندگي كرده، مي‌گويد: خوشحال مي‌شود زحماتي را كه پدر و مادرخوانده‌اش براي او كشيده‌اند جبران كند و اميدوار است اين زن و شوهر سالخورده بتوانند دوباره پسر واقعي‌شان را بيابند. پليس اف‌بي‌آي ادعا كرده صدها نفر مظنون را در رابطه با ربوده شدن نوزاد اين خانواده كه در 50 سال پيش اتفاق افتاده به بازجويي فراخوانده و بيوگرافي 100 هزار نوزاد را مورد مطالعه قرار داده است اما هيچ‌كدام فرانك واقعي نبوده‌اند.

پليس عكس پل فرانك زاك واقعي يك‌روزه را دارد اما با گذشت 50 سال هيچ ردي از اين نوزاد كه امروز مردي 50 ساله شده نيافته است.

پدر و مادر پل واقعي هنوز اميدشان را براي يافتن پسر واقعي‌شان از دست نداده‌‌اند.

13 آبان 1392