h انتقاد زنگنه از رفتارهای آمریکا - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

انتقاد زنگنه از رفتارهای آمریکا,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,انتقاد زنگنه از رفتارهای آمریکا,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,انتقاد زنگنه از رفتارهای آمریکا

انتقاد زنگنه از رفتارهای آمریکا

به گزارش ظهور12 به نقل از مهر، بیژن زنگنه امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران درباره آخرین مذاکرات انجام گرفته با عمان برای صادرات گاز طبیعی به این کشور حاشیه خلیج فارس گفت: شب گذشته مذاکراتی با وزیر نفت و انرژی عمان برای صادرات گاز انجام داده ایم و در برخی مسائل کلی به توافق هایی رسیدیم.

وزیر نفت ایران با تاکید بر این که پیش بینی می شود با توجه به روند مذاکرات تا پایان سال جاری قرراداد نهایی فروش به عمان تدوین و نهایی شود تصریح کرد: با توافق نهایی با عمان و آغاز صادرات گاز ایران حتی امکان تاسیس یک شرکت مشترک بین دو کشور وجود دارد.

این مقام مسئول با تاکید بر این که یکی از سیاست های ایران برای صادرات گاز به عمان ورود به بازار خرده فروشی گاز است تاکید کرد: در این کشور به دنبال بازاریابی های جدید گاز ایران به سایر کشورهای دیگر هم امکان صادرات خواهد داشت.

این عضو کابینه دولت تدبیر و امید همچنین با بیان این که نباید از نفت و گاز به عنوان یک ابزار سیاسی استفاده کرد افزود: متاسفانه در شرایط فعلی برخی از کشورها همچون آمریکا از نفت به عنوان یک ابزار سیاسی استفاده می کنند به طوری که آمریکایی ها اروپا را برای عدم سرمایه گذاری در نفت ایران تحت فشار قرار می دهند. رئیس مجمع کشورهای صادرکننده گاز با بیان این که این قبیل از اقدامات امنیت عرضه نفت و گاز را در بلند مدت با چالش رو به رو می کند خاطر نشان کرد: ایران هیچ گاه از نفت و گاز به عنوان یک ابزار سیاسی استفاده نمی کند.

زنگنه همچنین در خصوص اظهارات وزارت نفت وانرژی پاکستان مبنی بر پایبندی اسلام آباد نسبت به قرارداد واردات گاز ایران توضیح داد: در حال حاضر ایران از ظرفیت مطلوبی برای تولید و صادرات گاز برخوردار است.

وزیر نفت با یادآوری این که پاکستان باید به منظور خرید گاز از ایران ساخت خط لوله گاز در داخل این کشور را شتاب بدهد گفت: در صورت شتاب پاکستان برای ساخت خط لوله ایران نیز آمادگی تحویل گاز به این کشور را دارد.

وی همچنین با بیان این که مجمع کشورهای صادرکننده گاز هیچ تصمیمی در خصوص قیمت گذاری گاز نمی گیرد تاکید کرد: این مجمع همچنین برنامه ای برای محدود کردن عرضه گاز در دستور کار ندارد.

13 آبان 1392