h مالزی از آمریکا درباره جاسوسی هایش توضیح خواست - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مالزی از آمریکا درباره جاسوسی هایش توضیح خواست,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مالزی از آمریکا درباره جاسوسی هایش توضیح خواست,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مالزی از آمریکا درباره جاسوسی هایش توضیح خواست

مالزی از آمریکا درباره جاسوسی هایش توضیح خواست

ظهور12 : وزیر دفاع مالزی اعلام کرد که جاسوسی علیه این کشور توسط هم‌پیمانانش مسأله‌ای جدی است که می‌تواند روابط کوالالامپور با این کشورها را تحت تأثیر قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، حسام‌الدین حسین، وزیر دفاع مالزی به خبرنگاران گفت: باور من بر این است که در صورتی که درباره‌ی جاسوسی‌های اخیر غرب و به‌ویژه آمریکا توضیح کافی و کامل ارایه نشود، روابط دیرین ما ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد. بنابراین لازم است توضیح مفصلی درباره‌ی گستره فعالیت‌های جاسوسی و اهداف آن ارائه شود.

وزیر دفاع مالزی در ادامه خاطرنشان کرد: در صورتی که کشورهای هم‌پیمان ما حقیقت را بگویند و در روابط خود با مالزی صادقانه رفتار کنند، این احتمال وجود دارد که از تنش‌ها جلوگیری شود.

در پی افشاگری‌های ادوارد اسنودن مقاطعه‌کار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا در مورد جاسوسی‌های این کشور در کشورهای مختلف جنجال رسانه‌ای بزرگی به راه افتاده است؛ جنجالی که روابط کشورهای مختلف با آمریکا را تحت تاثیر قرار داده است.

وزیر دفاع مالزی در این زمینه خاطرنشان کرد که باید توضیحات مفصل درباره‌ی جاسوسی‌های آمریکا ارایه شود؛ جاسوسی‌هایی که می‌تواند امنیت و منافع مالزی را تهدید کند.

13 آبان 1392