h افشاگری جدید Foreign Policy علیه منافقین - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

افشاگری جدید Foreign Policy علیه منافقین,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,افشاگری جدید Foreign Policy علیه منافقین,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,افشاگری جدید Foreign Policy علیه منافقین

افشاگری جدید Foreign Policy علیه منافقین

ظهور12 : مجله آمریکایی فارین پالسی نوشت، گروهک تروریستی منافقین این روزها در جهت متزلزل کردن روابط بغداد – واشنگتن گام برمی‌دارند.

این مجله در گزارشی افزود: این گروهک از برخی مراکز و نهادهای آمریکایی که ارتباط خوبی با آن داشته‌اند خواست تا در اعتراض به سفر نوری المالکی، نخست‌وزیر عراق به واشنگتن تظاهرات کنند.

در این گزارش آمده است که با توجه به رشد گسترده روابط این گروهک با واشنگتن بعد از ورود نیروهای آمریکایی به عراق در سال 2003 ، منافقین نقش زیادی در ترسیم سیاست‌های آمریکا دارند.

فارین پالسی در ادامه به نقل از باب منندز، سناتور آمریکایی و رییس کمیسیون روابط خارجه سنا که از حامیان منافقین به شمار می‌رود، نوشت: آمریکا از نوری المالکی می‌خواهد تا دولتمردانی را که در حمله به اردوگاه اشرف دست داشته‌اند، مجازات کند.

این ادعای سناتور آمریکایی در حالی است که منابع نزدیک به مالکی اعلام کرده بودند که جو بایدن ، معاون رییس جمهور آمریکا طی دیدار با مالکی گفته بود که کشورش سندی مبنی بر دست داشتن دولت عراق در حمله به اشرف در دست ندارد.

این سناتور آمریکایی هم‌چنین گفت که دولت آمریکا عراق را تهدید کرد که در صورت حفاظت نکردن از جان اعضای اشرف، فروش سلاح به بغداد را متوقف می‌کند.

12 آبان 1392