h مهریه حضرت زهرا(س) الگویی برای زوج های جوان - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مهریه حضرت زهرا(س) الگویی برای زوج های جوان,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مهریه حضرت زهرا(س) الگویی برای زوج های جوان,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مهریه حضرت زهرا(س) الگویی برای زوج های جوان

مهریه حضرت زهرا(س) الگویی برای زوج های جوان

وب سایت 313منتظر نوشت : بدون شک ازدواج بهترین شخص از مردان جهان با سیّده زنان عالم دختر پیامبر بزرگ اسلام باید از هر نظر الگو باشد، الگویى براى همه قرون و اعصار، لذا پیامبر(صلى الله علیه وآله) رو به امیرمؤمنان على(علیه السلام) کرد و فرمود: چیزى دارى که مهریه همسرت قرار دهى؟

عرض کرد: پدر و مادرم به فدایت، تو از زندگى من به خوبى آگاهى که جز شمشیر و زره و شتر چیز دیگرى ندارم.

پیامبر(صلى الله علیه وآله) فرمود: درست است، شمشیرت به هنگام کارزار با دشمنان اسلام مورد نیاز است; و با شتر نیز باید نخلستان را آب دهى، و در مسافرت ها از آن استفاده کنى; بنابراین تنها زره را مى توانى مهریه همسرت بنمایى، و من دخترم فاطمه را در برابر همین زره به عقد تو درآوردم»(1).

شاید بیشترین قیمتى که در تواریخ درباره این زره نوشته شده، پانصد درهم است ـ این از یک سو اما از سوى دیگر در حدیثى مى خوانیم که ـ : فاطمه(علیها السلام) از پدرش خواست مهر او را شفاعت گنهکاران امت در قیامت قرار دهد، این درخواست قبول شد و جبرئیل فرمان آن را از آسمان بر پیامبر(صلى الله علیه وآله) نازل کرد.(2)

آرى این گونه باید ارزش هاى غلط درهم بشکند، و ارزش هاى اصیل جانشین آن گردد، و این گونه است راه و رسم مردان و زنان با ایمان، و این چنین است برنامه زندگى رهبران راستین بندگان خدا.(3)

پی نوشت:

(1) . احقاق الحق، جلد 10، صفحه 358 . (2) . اخبار الدول، صفحه 88 . (3) . گردآوری از: کتاب زهرا(س) برترین بانوی جهان، حضرت آیت الله مکارم شیرازی، ص 38.

9 آبان 1392