h زمان اغاز دور جدید مذاکرات کارشناسی ایران و 1+5 - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

زمان اغاز دور جدید مذاکرات کارشناسی ایران و 1+5,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,زمان اغاز دور جدید مذاکرات کارشناسی ایران و 1+5,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,زمان اغاز دور جدید مذاکرات کارشناسی ایران و 1+5

زمان اغاز دور جدید مذاکرات کارشناسی ایران و 1+5

به گزارش ظهور12 به نقل از فارس : مذاکرات کارشناسی ایران و 1+5 (آمریکا، فرانسه، آلمان، روسیه، چین و انگلستان) ساعت 14 امروز (چهارشنبه) به وقت وین (۱۶:۳۰ به وقت تهران) در مقر سازمان ملل در این شهر برگزار می‌شود و به مدت 2 روز در این شهر ادامه دارد.

کارشناسان مباحث هسته‌ای و امور تحریم در این نشست 2 روزه حضور دارند.

براساس توافقات حاصله در مذاکرات اخیر ایران و گروه 1+5 در ژنو که طی روزهای 23 و 24 مهر ماه (15 و 16 اکتبر) در این شهر برگزار شد، قرار شد پیش از نشست بعدی که قرار است 16 و 17 آبان (7 و 8 نوامبر) در همین شهر برگزار شود، کارشناسان هسته‌ای، علمی و امور تحریم 6 کشور و جمهوری اسلامی ایران برای بررسی اختلاف نظرات و تهیه و تدوین قدم‌های عملی تشکیل جلسه دهند.

پس از رایزنی‌های صورت گرفته، در نهایت توافق شد که مذاکرات کارشناسی امروز و فردا در وین برگزار شود.

حمید بعیدی‌نژاد مدیرکل امور اقتصادی و تخصصی بین‌المللی وزارت امور خارجه کشورمان ریاست تیم هفت نفره کارشناسی ایران را برعهده دارد. کارشناسانی از وزارت نفت،‌صنعت و معدن، راه و شهرسازی، بانک مرکزی و انرژی اتمی در هیئت ایرانی حضور دارند.

قرار است کارشناسان توافقات حاصله را به مقامات عالی‌رتبه کشورهایشان ارائه دهند.

شهر وین دوشنبه و سه‌شنبه (ششم و هفتم آبان ماه) همچنین میزبان دوازدهمین دور مذاکرات فنی ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ریاست رضا نجفی نماینده دائم ایران در آژانس و ترو واریورانته معاون آمانو بود و در نهایت بیانیه مشترکی صادر و توافق شد نشست بعدی 20 آبان ماه در تهران برگزار شود.

پیش از آغاز این نشست، سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه و عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران با یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیدار و گفت‌وگو کرد و پیشنهاد ایران برای همکاری با آژانس را به مدیرکل ارائه کرد.

8 آبان 1392