h رتبه ایران در تولید جهانی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

رتبه ایران در تولید جهانی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,رتبه ایران در تولید جهانی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,رتبه ایران در تولید جهانی

رتبه ایران در تولید جهانی

ظهور12 : رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی گیلان با اشاره به جایگاه جهانی ایران در جذب سرمایه‌گذاران خارجی، گفت: ایران رتبه ۱۸ تولید جهان را کسب کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم : وی با اشاره به میزان سرمایه‌گذاری خارجی در گیلان، افزود: در سال 87میزان 16میلیون دلار، در سال 88 به میزان 121میلیون دلار، در سال 89به میزان 25میلیون دلار، درسال 90 به میزان 222میلیون دلار و در سال گذشته به میزان 52میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در گیلان داشته‌ایم.

رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی گیلان با بیان اینکه سرمایه‌گذاران خارجی دارای مزیت‌های خاصی در حوزه حمایتی هستند، گفت: طبق سند چشم‌انداز باید 1000میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در کشور انجام شود و رشد اقتصادی به هشت درصد برسد.

مولایی‌پور با اشاره به طرح مطالعه نقاط ضعف و قوت مرکز خدمات سرمایه‌گذاری گیلان، تصریح کرد: این طرح مطالعاتی با همکاری دانشگاه گیلان در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه فرصت‌های سرمایه‌گذاری گیلان به زبان انگلیسی ترجمه شده است، گفت: ایران قدرت هجدهم تولید جهان را در اختیار دارد.

رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی گیلان اضافه کرد: در تلاش هستیم تا شاخص‌های کسب و کار بین‌المللی را در گیلان ترویج کنیم.

به گفته مولایی‌پور، تبیین راهبرد مرکز خدمات سرمایه گذاری جهت دستیابی به نقاط قوت، ضعف و تهدیدها و فرصت‌هاSWTO ، هدایت سرمایه‌گذاران داخلی به سمت مشارکت با سرمایه گذاران خارجی جهت ارتقاء تولید داخل و جلب و جذب سرمایه‌گذاری خارجی برای انتقال دانش فنی به داخل کشور و تقویت مراکز R&D واحدهای تولیدی از اهداف اصلی مرکز خدمات سرمایه‌گذاری گیلان است.

وی با اشاره به راه‌اندازی اتاق مجازی سرمایه‌گذاری در گیلان، اظهار کرد: این اتاق برای پاسخگویی به درخواست‌ها و مشکلات سرمایه گذاران طراحی شده است که بدون حضور در محل بصورت غیرحضوری تقاضاهای خود را مطرح کرده و پاسخ خود را بصورت مجازی دریافت می‌کنند.

8 آبان 1392