h نکات امنیتی در پرداخت آنلاین در اینترنت - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نکات امنیتی در پرداخت آنلاین در اینترنت,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,نکات امنیتی در پرداخت آنلاین در اینترنت,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,نکات امنیتی در پرداخت آنلاین در اینترنت

نکات امنیتی در پرداخت آنلاین در اینترنت

ظهور12 : رییس پلیس فتای کرمانشاه توصیه‌های را برای پرداخت آنلاین در اینترنت ارایه کرد.

به گزارش ایسنا،سرهنگ زحمتکش درباره جلوگیری از سرقت در هنگام پرداخت آنلاین در اینترنت گفت: با گسترش فروشگاه‌های آنلاین در فضای مجازی و افزایش خریدهای اینترنتی، کلاهبرداران و سارقان نیز به قصد سرقت اطلاعات شما مانند شماره کارت، رمز دوم و CV2 و ... به هر کاری از قبیل استفاده از روش‌های مهندسی اجتماعی، ساخت صفحه‌های کلاهبرداری (فیشینگ) در اینترنت و عملیات هکری و ... دست می‌زندد که در نهایت منجر به سرقت پول از حساب‌های بانکی شما می‌شود.

وی افزود : شهروندان با دانستن نکاتی می‌توانند درصد زیادی از امنیت اطلاعات بانکی و دیگر اطلاعات خصوصی خود را در خریدهای اینترنتی حفظ کنند.

زحمتکش با بیان اینکه مردم در هنگام خرید از فروشگاه‌های معتبر اینترنتی مراقب باشند، گفت: به فروشگاه‌هایی فاقد نماد اعتماد الکترونیکی و اعتبار اعتماد نکند.

وی به استفاده از پروتکل SSL در هنگام پرداخت آنلاین اشاره کرد و گفت: مهمترین قسمت یک پرداخت آنلاین اطمینان از صحیح بودن درگاه پرداختی که وارده‌ است. اگر شما به یک سایت جعلی با ظاهر و آدرس شبیه درگاه پرداخت بانک اصلی مواجه شده باشید، بقیه کارهای امنیتی برای واردکردن رمز عبورکارت و غیره هیچ ارزشی ندارد.

به گفته زحمتکش تمام درگاه‌های پرداخت بانک‌ها با کمک گرفتن از پروتکل تبادل اطلاعات امن SSL کار می‌کنند و نشانه آن حضور https به جای http است و باید از وجود آن در ابتدای آدرس صفحه پرداختی اطمینان حاصل کنند.

3 آبان 1392