h وزیر بهداشت از کاهش هزینه های دندانپزشکی خبر داد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

وزیر بهداشت از کاهش هزینه های دندانپزشکی خبر داد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,وزیر بهداشت از کاهش هزینه های دندانپزشکی خبر داد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,وزیر بهداشت از کاهش هزینه های دندانپزشکی خبر داد

وزیر بهداشت از کاهش هزینه های دندانپزشکی خبر داد

وزیر بهداشت از تحت پوشش قرار گرفتن خدمات دندانپزشکی در تعهد بیمه پایه خبرداد و گفت: برخی از خدمات دندانپزشکی با رویکرد پیشگیری و ارتقای سلامت دهان و دندان و همچنین کاهش هزینه های دندانپزشکی بیمه شدگان جزو تعهدات بیمه پایه قرار می گیرد.

همچنین بیماری مفاصل و ضایعات مفصلی التهابی برای اولین بار جزو تعهدات بیمه قرار می گیرند. به گفته هاشمی، تمامی هزینه های آزمایش ژنتیک، تشخیص پیش از تولد بیماری فنیل کتونوری در خانواده هایی که دارای حداقل یک فرزند مبتلا هستند در صورت تمایل به داشتن فرزند مجدد تحت پوشش بیمه های پایه قرار می گیرند.

در همین حال معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو از افزوده شدن 34 قلم دارو به فهرست قبلی داروهای بیماران صعب العلاج در این هفته خبر داد. به گزارش مهر، دکتر رسول دیناروند با اشاره به اینکه ظرف دو روز آینده تعداد داروهایی که به تفاهم با سازمانهای بیمه‌گر در آمده اعلام خواهد شد افزود: 34 قلم دارو به فهرست قبلی بیماران صعب العلاج اضافه شده است به گونه‌ای که برخی دیگر از کاستی‌هایی که در ابتدای برنامه وجود داشت را مشاهده نخواهیم کرد.

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه حدود 10 الی 15 قلم داروی ضد سرطانی وجود دارد که در فهرست بیمه نبود گفت: خوشبختانه این دسته از داروها نیز تحت پوشش بیمه قرار گرفته است به گونه‌ای که 50 درصد هزینه‌ها از طریق سازو کاری که با بیمه به تفاهم رسیده‌ایم پوشش داده می شود و 50 درصد مابقی را هم بیمار پرداخت می کند.

29 مهر 1392