h بررسی توهین نعیمه اشراقی در مجلس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

بررسی توهین نعیمه اشراقی در مجلس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,بررسی توهین نعیمه اشراقی در مجلس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,بررسی توهین نعیمه اشراقی در مجلس

بررسی توهین نعیمه اشراقی در مجلس

ظهور12 : امام خمینی(ره) ششم تیرماه سال ۱۳۵۹ در جمع سرپرست بنیاد شهید و خانواده‌های شهدای انقلاب گفت: «من از شما‌ها عذر می‌‏خواهم. من از ملت ایران عذر می‌‏خواهم. من از این مادرهایی که بچه‌های خودشان را از دست دادند، معذرت می‌‏خواهم. من از این برادرهایی که عزیزان خودشان را از دست داده‌‏اند، معذرت می‌‏خواهم. من از این ارتشی‌هایی که جوانان خودشان را از دست داده‌‏اند، از این پاسدار‌ها که جوان‌های خودشان را از دست داده‌‏اند و برادران خودشان را، معذرت می‌‏خواهم.

من از حضرت مهدی(عج) من از پیشگاه پیغمبر اکرم(ص) معذرت می‌‏خواهم. من از پیشگاه ملت ایران معذرت می‌‏خواهم. من از شما برادران، برادران ارتشی، برادران پاسدار، برادران ژاندارمری و سایر قوای انتظامی که در راه اسلام جوان‌های خودشان را دادند، معذرت می‌‏خواهم. ما نتوانستیم برای شما کاری انجام بدهیم.» این بود نگاه حضرت امام(ره) به شهدا و خانواده آنها اما انتشار یک خاطره از نوه حضرت امام خمینی(ره) در فیس‌بوک که خارج از همه مسائل حواشی این نوشتار، ندانم‌کاری نویسنده آن مشخص است و کسی از این نوع نوشته‌ها دفاع نمی‌کند بلکه این گفته‌ها از سوی هر کس که باشد محکوم است، باعث شد برخی که طیفی از آنها در خارج از کشور حضور دارند، نیز با مصادره به مطلوب کردن این نوشته و مطرح کردن مباحثی در فضای مجازی به نوعی افکار عمومی را به سمت و نیت خاص خود سوق دهند.

در این میان نعیمه اشراقی با بستن صفحه فیس‌بوک خود، مدعی شد به این صفحه دستبرد زده شده است. البته خانواده حضرت امام(ره) و حتی بزرگان آشنا به عقاید حضرت امام(ره) در روزهای گذشته سکوت پیشه کردند تا بدخواهان نتوانند با دامن زدن به این موضوع، سبب ناراحتی دلسوزان انقلاب شوند. گفتنی است آنچه امام با نوادگان خود در میان گذاشته است بارها از سوی آنها نقل شده و در کمتر موردی می‌توان موضوعی را یافت که سبب نگرانی یا ایجاد سوال در اذهان عمومی شود چنانکه زهرا اشراقی بارها در گفت‌وگوهای خود و همچنین از طریق تریبون‌های مختلف از ارادت امام خمینی(ره) به شهدا و خانواده آنها گفته است.

سیدحسن خمینی، یادگار حضرت امام(ره) است و کمتر کسی است که در صحت آنچه او می‌گوید، تردید به خود راه دهد. چندی پیش بود که یادگار حضرت امام(ره) در جمع خانواده شهدا و ایثارگران اینگونه گفت: «مردم می‌گفتند امام مشکلات ما را، اعم از استبداد، استکبار، تحقیر در برابر خارجی‌ها و… حل کرد، پس هرچه می‌گوید درست است. اما اگر صرفا مبلّغ برخی اعتقادات شوید، بدون اینکه مشکلات مردم را رفع کنید، دیگر آن اثر قبلی را نخواهید گذاشت.»

این گفته سیدحسن خمینی نشان از اعتقاد قوی بنیانگذار انقلاب اسلامی به مردم دارد و اینکه به چه میزان ملت ایران به آنچه او می‌گفت و انجام می‌داد، اعتقاد داشتند. حالا با انتشار یک خاطره که منتسب به نعیمه اشراقی است باید گفت: هرکس بخواهد مسائلی را با هر نیتی مطرح کند که موجب ناراحتی خانواده شهدا شود آن شخص خودش را کوچک کرده است چرا که همگان گفته‌ها و اظهارات حضرت امام درباره شهدا و خانواده آنها در ذهن دارند.

پاسخ نعیمه اشراقی

به هر حال آنچه به نام نعیمه اشراقی منتشر شد موجبات دلخوری و نارضایتی خانواده‌های شهدا را فراهم آورد و برخی از آنها به انتقاد از آنچه انتشار یافته بود، پرداختند که ازجمله آنها فرزند شهید همت بود. در این زمان نوه حضرت امام(ره) سکوت را جایز ندانست و لازم دید برای تنویر افکار عمومی پاسخی منتشر کند و بگوید آنچه به نام او منتشر شده است، واقعی و دیدگاه او نبوده است. در نامه نعیمه اشراقی که در سایت جماران منتشر شد آمده است: «برادرم، جناب آقای همت. نامه جنابعالی را درباره مطلبی موهن و غلط خواندم. تنها می‌توانم در این مورد سر تعظیم در مقابل شما و خانواده‌های عزیز شاهد فرود بیاورم.

شهیدان و خانواده‌های عزیز ایشان بر تارک انسانیت جای دارند و نابخردی کسی نمی‌تواند پیوند آسمانی آنها با امامشان را قطع کند. تو و هزاران زن و مرد بزرگی که امثال من در آرامش ناشی از سختی‌های ایشان زندگی می‌کنیم باارزش‌تر از آن هستید که نوشته‌ای غلط و بی‌ارزش از ارزش آنها بکاهد. همه باید بدانیم امام جز در تار و پود اسلام و ارزش‌های آن – از نماز و روزه گرفته تا حجاب و پاکدامنی- و جز در پیوند با یاران فداکارش معنی نمی‌شود. مگر می‌توان امام را در خاطر مجسم کرد و جلوه زیبای امر به معروف و نهی از منکر را در او مشاهده نکرد؟

مگر می‌توان احترام بی‌حد و حصر امام به شهیدان و خانواده‌های آنها را با ذکر کلماتی موهن و بی‌ارزش از یاد برد؟ همین جا لازم می‌دانم به صراحت تمام انتساب آنچه در فضای مجازی به امام و از قول من منتشر شده را تکذیب کنم و از خداوند برای جاعلینی که این‌گونه با احساسات پاک مردم بازی می‌کنند طلب هدایت نمایم. از این پس با توجه به دستبرد‌های چندگانه به صفحه شخصی‌ام، این صفحه را مسدود می‌کنم و عاجزانه از خداوند متعال علو درجات امام و شهدای عزیز را مسئلت نموده و برای خانواده‌های آنان آرزوی سلامت و بهروزی دارم. گر بدی گفت حسودی و رفیقی رنجید/ گو تو خوش باش که ما گوش به احمق نکنیم» نعیمه اشراقی در پی این ماجرا اقدام به حذف صفحه شخصی خود در فیس‌بوک کرد.

بررسی در مجلس

حتی توضیحات نعیمه اشراقی نتوانست برخی را راضی کند چراکه عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از بررسی توهین نعیمه اشراقی درجلسه آتی کمیسیون متبوعش خبر داد. حجت‌الاسلام نصرا… پژمان‌فر با اشاره به اظهارات نعیمه اشراقی اظهار کرد: بنده مطمئن هستم اگر امام در قید حیات بودند با این کارهای غیراخلاقی همان کاری را می‌کردند که با سیدحسین آقا انجام دادند. وی با بیان اینکه کسی حق ندارد به خانواده شهدا توهین کند، افزود: ما از خانواده امام انتظار داریم که نگذارند که به حرمت بیت حضرت امام(ره) خدشه وارد شود. پژمان‌فر تاکید کرد: قطعا کمیسیون فرهنگی مجلس چنین اظهاراتی درمورد امام و شهدا را محکوم می‌کند.

27 مهر 1392