h آغازثبت نام تكمیل ظرفیت دكتری 92 از دوشنبه - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

آغازثبت نام تكمیل ظرفیت دكتری 92 از دوشنبه,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,آغازثبت نام تكمیل ظرفیت دكتری 92 از دوشنبه,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,آغازثبت نام تكمیل ظرفیت دكتری 92 از دوشنبه

آغازثبت نام تكمیل ظرفیت دكتری 92 از دوشنبه

حسین توکلی در گفت و گو با پانا، اظهار داشت: ثبت نام متقاضیان شركت در مرحله تكمیل ظرفیت آزمون ورودی دوره دكتری (PHD) نیمه متمركز سال 92 از روز دوشنبه ۲۹ مهرماه آغاز می شود.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه اطلاعیه تكمیل ظرفیت آزمون دكتری سال ۹۲ نیز علاوه بر انتشار در هفته نامه پیک سنجش روز دوشنبه هفته جاری در سایت سنجش به نشانی www.sanjesh.org قرار می گیرد، خاطرنشان کرد: برخی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای پذیرش دانشجو در تعدادی كدرشته محل های جدید و همچنین تكمیل ظرفیت برخی كدرشته های آزمون دوره دكتری نیمه متمركز اعلام آمادگی كرده اند که ثبت نام داوطلبان شركت در مرحله تكمیل ظرفیت دكتری از روز دوشنبه ۲۹ مهر از طریق سایت سازمان آغاز می شود.

به گزارش پانا، در آزمون دوره دكتری سال ۹۲ تعداد ۲۱۷ هزار و ۸۶۶ نفر ثبت نام كردند كه ۸۹ هزار و ۶۹۵ نفر آنها زن و ۱۲۸ هزار و ۱۷۱ نفر مرد بودند.

همچنین در جلسه آزمون دکتری تعداد ۱۷۶ هزار و ۷۴۷ نفر از داوطلبان دكتری حضور داشتند که پس از اعلام نتایج اولیه، تعداد ۴۵ هزار و ۴۳۸ نفر از داوطلبان آزمون دكتری، مجاز به انتخاب رشته شدند كه ۳۷ هزار و ۱۳۴ نفر از آنها ثبت نام خود را انجام دادند.

پس از گزینش علمی، ۲۱ هزار و ۲۳ نفر از داوطلبان آزمون دكتری امسال برای شركت در مصاحبه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی معرفی شدند و در نهایت، حدود ۹ هزار و ۹۵۰ نفر در ردیف قبول شدگان دوره دكتری قرار گرفتند.

27 مهر 1392