h تصاویر ریو جدید کیا موتورز - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تصاویر ریو جدید کیا موتورز,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تصاویر ریو جدید کیا موتورز,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تصاویر ریو جدید کیا موتورز

تصاویر ریو جدید کیا موتورز

تصاویر ریو جدید کیا موتورز

ظهور12 : باور می‌کنید این خودرو هم ریو باشد؟ همان محصولی کره‌ای که نسل اولش در بازار ایران مشتریان پر و پا قرصی دارد. قطعه‌اش نیست وگرنه تولیدش ادامه پیدا می‌کرد. اینها همه در حالی است که نسخه 2013 نسل سوم آن دارد از رده خارج می‌شود.

این خودرو پاسخی بود برای رقبای ژاپنی و برخی از اروپایی‌ها. خرید یک محصول راضی‌کننده با قیمت مقرون به صرفه، روشی استادانه از سمت کیا موتورز بود.

ریو 2013 درست مانند یک شورولت یا لکسوس یا آئودی امکانات دارد. منهای بحث کیفیت، این خودرو در نوع و تعداد آپشن‌ها چیزی از رقبا کم ندارد. دقیقاً به همین خاطر است که در بازار سخت‌گیرانه آمریکا مشتریان فراوانی برای خود دست و پا کرده است.

در روزهایی که هنوز عده‌ای به تولیدات کیا و هیوندای اسباب بازی بی‌مصرف کره‌ای می‌گویند، این شرکت‌ها با چنین تولیداتی در حال فتح دنیا هستند. مشتریان کلشیه‌ای و سنتی عقیده دارند «ماشین فقط بنز». اما یک خریدار مدرن و آینده‌نگر می‌گوید «ماشین فقط ماشین خوب».

مشخصات فنی

موتور پایه ریو 2013 به مراتب از آنچه در ایران می‌بینیم کم حجم‌تر است. ارزان‌ترین ریو با قیمت 13 هزار و 600 دلار مجهز به یک قوای محرکه 1200 سی‌سی با 87 اسب‌بخار نیرو است. یادتان باشد پراید با حجم موتور 1300 سی‌سی 63 اسب‌بخار نیرو تولید می‌کند.

شتاب صفر تا 100 با آن 13 ثانیه طول می‌کشد و سرعت نهایی‌اش به 170 کیلومتر در ساعت می‌رسد.

این خودرو در آن‌سوی آب‌ها از نظر قیمتی با رقبای مشهوری مانند شورولت سونیک، فورد فیستا، مزدا2، نیسان ورسا و تویوتا یاریس برابری می‌کند. این از نظر غربی‌ها یک محصول ارزان و اقتصادی محسوب می‌شود.

اگر این خودرو به ایران بیاید به نظر نمی‌رسد قیمتش زیر 70 میلیون باشد

27 مهر 1392