h جملات جدید مایلی کهن علیه علی دایی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

جملات جدید مایلی کهن علیه علی دایی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,جملات جدید مایلی کهن علیه علی دایی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,جملات جدید مایلی کهن علیه علی دایی

جملات جدید مایلی کهن علیه علی دایی

ظهور12 : محمد مایلی‌ کهن پس از تساوی یک بر یک صبا مقابل ذو‌ب‌آهن عنوان کرد: سخت است در سه بازی ما در دقایق پایانی نمی‌توانیم سه امتیاز خود را حفظ کنیم و پیروزی را از دست می‌دهیم. متاسفانه در این بازی هم در دقایق پایانی سه امتیاز را از دست دادیم.

وی با اشاره به پنالتی که داور در دقایق پایانی به نفع ذوب‌آهن اعلام کرد و تبدیل به گل شد گفت: فاصله‌ام دور بود اما گفته می‌شد این پنالتی مشکوک بود. برای داوران احترام قائلم. پروفسور داوری را ندارم و نمی‌توانم در این باره صحبت کنم اما به داوران این توصیه را می‌کنم با دید بهتری سوت بزنند.

سرمربی صبا یادآور شد: برخی اشتباهات داوری ممکن است امتیازاتی را از تیمی بگیرم ما در این بازی عملکرد خوبی داشتیم مخصوصا در نیمه اول. شاهد صحبت من هم 9 کرنری است که در نیمه اول زدیم. تیم حریف حرفی برای گفتن نداشت. در نیمه دوم ذوب‌آهن آمده بود که از یک شکست خانگی فرار کند و به این دلیل روی دروازه ما فشار آورد من هم به بازیکنانم گفتم روی ضد حمله برنامه‌ریزی کند.

مایلی‌کهن تاکید کرد:ما بازیکنان خوبی داریم که می‌توانند در ضد حمله عملکرد خوبی داشته باشند اما متاسفانه به یک پنالتی مشکوک برخورد کردیم و سه امتیاز را از دست دادیم. یک طرفه هم به قاضی نمی‌روم و امیدوارم در بحث کارشناسی که پس از بازی انجام می‌شود این موضوع مورد بررسی قرار گیرد هر چند تاثیری در امتیاز دو تیم نخواهد داشت. داوری به جز صحنه پنالتی مسئله خاصی نداشت.

وی در مورد اینکه آیا این مسائلی که در مورد داوران مطرح می‌شود به تیم‌هایی که قدرت رسانه‌ای ضعیفی دارند لطمه وارد نمی‌شود، تاکید کرد: در بازی ما و پرسپولیس در صحنه‌هایی مشهود بود که برای یک اوت چه فشاری روی کمک داور که کامرانی‌فر بود می‌آوردند تا شرایط و جو را تحت تاثیر خود قرار دهند و به هم بریزند با توجه به شناخت از آنها به سمت داور چهارم رفتم. البته زمانی که جلال مردای ناظر بازی به من تذکر داد که روی نیمکت بنشینم سریعا این کار را انجام دادم.

سرمربی صبا خاطرنشان کرد: اگر دقت کنید در 11هفته من اصلا از روی نیمکت بلند نشدم و هیچ اعتراضی هم نکردم. اعتراض حق طبیعی سرمربی است. اگر اعتراض منطقی وجود داشته باشد مشکلی وجود ندارد اما نمی‌شود افرادی با توجه به قدرتی که تیم‌شان به خاطر تماشاگران و یامسائل دیگر دارد دست به اعتراضاتی بزنند که فضا را به نفع خود تغییر دهند. به هر حال این فشارها وجود دارد و کاری هم نمی‌شود کرد. من همواره حرف خود را رک و راست می‌زنم.

مایلی‌کهن در مورد اینکه آیا تیمش در نیمه دوم به دنبال حفظ نتیجه بوده،‌گفت: ما به دنبال کسب سه امتیاز بودیم در نیمه اول کاملا برتر بودیم. در نیمه دوم به دنبال رسیدن گل در ضد حمله بودیم اما این اتفاق رخ نداد حتی امکان داشت در اواخر بازی نتیجه را واگذار کنیم.

وی در مورد اینکه مسائلی که درباره داوران مطرح می‌شود فقط قشر داوری را در برگرفته است و آیا موارد دیگری وجود ندارد، اظهار داشت: من این صحبت‌ها را بارها را انجام دادم. چرا کسی به من مدیر رسانه‌ای مربی بدنسازم و کادر فنی من پیشنهاد نمی‌دهند چرا به مدیر تیم من نمی‌آیند و مسائلی را عنوان کنند؟ اگر یادتان باشد در بازی پرسپولیس و سپاهان اعلام کردند که ما شب قبل از بازی می‌دانستیم داور قرار است به سمت سپاهان غش کند. مگر قرار بود به طرف شما غش کند؟ مگر مسئله دیگری بوده که در شب بازی تغییر کرده است. در همه جا آدم‌های پاک و ناپاک وجود دارد البته اگر اراده‌ای مطرح شده که ناپاکی‌ها افشا شوند این مسئله باید تا پایان کار ادامه داشته باشد نه اینکه در اواسط کار به خاطر برخی مصلحت‌اندیشی‌ها موضوع را تمام نکنند.

سرمربی صبا یادآور شد: ناپاکی‌ها فقط برای یک قشر خاص نیست می‌تواند برای هر دسته و گروهی باشد یقینا بدانید آبروی یک سری آدم بعضا بدون مدرک و سند و صحبت‌های نابکار ریخته می‌شود. آنوقت ما نباید در نیمه راه این مسائل را به خاطر مصلحت‌اندیشی رها کنیم باید تا پایان به این موضوع رسیدگی شود هر فردی در هر پست و لباسی که باشد باید با او برخورد شود. متاسفانه همه فکرها به سمت داوری رفته. یکی از بزرگترین عواملی که وجود دارد متاسفانه شرطبندی‌هایی است که بین ما مربیان رخنه کرده است این شرط‌بندی‌ها باعث می‌شود داور، بازیکن، لیدر، سرمربی و همه تحت تاثیر قرار بگیرند. من گرا را می‌دهم و مشخص است چه می‌گویم شاید برخی بگویند فلان فرد با آن همه ثروت چه نیازی به شرط‌بندی دارد من این موضوع را رد می‌کنم.

وی ادامه داد: بعضا در اروپا می‌بینید که شخص ثروتمندی در فروشگاه به دلیل عدم پرداخت یک شانه سر محکوم می‌شود شاید این یک بیماری باشد شرط‌بندی آدم پولدار وبی‌پول نمی‌شناسد. این مسائل وجود دارد و متاسفانه رخنه پیدا کرده است.

سرمربی صبا در مورد اینکه گفته می‌شود سکوت مایلی کهن و فریادشیران به این علت است که به دنبال جمع کردن مدارک هستند،گفت: نه من نه فریاد شیران به دنبال تهیه کردن مدارک نیستیم. نه به دنبال جور کردن مدرک هستیم نه پاپوشی درست می‌کنیم. من حرف هایم را رک و راست می‌زنم نیاز به این گونه عوامل نیست. من 45 سال در فوتبال بوده‌ام و این رشته را دوست دارم. فوتبال را یک بازی جوانمردانه می‌دانم نه جنگ تمام عیار اگر باشم سعی می‌کنم از این رشته لذت ببرم. به دنبال منافع خودم نیستم و برای هر موضوعی آسمان را به ریسمان نمی‌بافم. اگر یک سال تیمی نداشته باشم به کنار فنس‌های زمین می‌روم و تمرین تیم‌های پایه را نگاه می‌کنم.

مایلی‌کهن در مورد اینکه علی دایی مسائل سیاسی در این اتفاقات را مطرح کرده و خود را بیشتر به سوی رئیس‌جمهور فعلی سوق داده است، گفت: من دوبار به خاتمی رای داده‌ام. مادرم که در آن زمان زنده بود گفت اگر به هر کسی که تو رای بدهی، رای می‌دهم. در آن زمان من سرمربی تیم ملی بودم و اجباری به رای دادن من نبود. در آن روزی هم که به احمدی‌نژاد رای دادم فقط به خاطر برخی خصوصیات شخصی‌اش بود. یادم هست زمانی که او شهردار بود برای افتتاح یک پروژه من را دعوت کردند که من همان جا از شخصیت ساده او خوشم آمد.

وی افزود: کسی هستم که تا حالا در سطوح مختلف کار کردم سال 1356 یعنی قبل از انقلاب لیسانس تربیت‌بدنی‌ام را گرفتم و همدوره رضا رحیمی بودم. 26-27 سال سابقه کار دارم و در پست‌های مختلف فعالیت کردم اما هیچ زمان برای رسیدن به امیال از مسائل سیاسی استفاده نکردم. حتی زمانی که احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور شد همه می‌گفتند فلانی پستی در سازمان تربیت‌بدنی می‌گیرد اما من خودم نخواستم و حتی هاشمی‌طبا و رسول خادم را پیشنهاد دادم. نه از جایی وام گرفتم و نه به کسی وامدار هستم. فرد مستقلی هستم.

مایلی‌کهن در پایان یادآور شد: کسی که صحبت می‌کند و می‌گوید احمدی‌نژاد من را برداشته است از او بپرسید که چه کسی او را در سمت کنونی انتخاب کرده است. اگر پاسخ این سؤال را پیدا کنید خیلی مسائل حل خواهد شد. او در زمانی انتخاب شده که روحانی رئیس‌جمهور نشده بود.

26 مهر 1392