h سخنان جدید سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره لغو تحریم ایران - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

سخنان جدید سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره لغو تحریم ایران,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,سخنان جدید سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره لغو تحریم ایران,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,سخنان جدید سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره لغو تحریم ایران

سخنان جدید سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره لغو تحریم ایران

ظهور12 : «جن ساکی»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه در خصوص بحث لغو تحریم‌های ایران گفت: آمریکا و ایران در این خصوص اختلاف دارند که چه تحریم‌هایی، در صورت امکان، می‌توانند لغو شوند اگر ایران گامهایی را در زمینه محدود کردن برنامه هسته‌ای خود بردارد. هر گونه کاهش (تحریم) در این زمینه متناسب با اقدامات ایرانی خواهد بود.

وی افزود: دولت اوباما در خصوص وادار کردن کنگره برای امتناع از اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران، هنوز تصمیم نگرفته است.

ساکی ادامه داد: ما تاکنون در این سطح به جزئیات مباحث فنی نپرداخته‌ایم. تیم ایرانی در مذاکرات، گام اولی را که می‌تواند بردارد مطرح کرد. آنها همچنین آنچه که در مرحله پایانی باشد را مطرح کردند.

به گزارش رویترز : سخنگوی وزارت خارجه آمریکا این مذاکرات را حاوی «مباحث واقعی» و دارای «جزئیات فنی‌» کم‌سابقه توصیف کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در مورد مذاکرات ژنو گفته است هیئت آمریکایی برای «بحثی واقعی» به ژنو رفته و این اتفاق افتاده است. وی تاکید کرده است که از دید نمایندگان آمریکا برخی جزئیات فنی مطرح‌شده در این دور از مذاکرات، پیش از این سابقه نداشته است.

دور بعدی مذاکرات ایران و گروه 1+5 قرار است در سطح مدیران سیاستی و با حضور «کاترین اشتون» نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجه و «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روزهای 16 و 17 آبان در ژنو برگزار شود.

همچنین معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت که در ژنو طرحی را پیشنهاد دادیم که بر اساس آن تمامی تحریم‌ها علیه ایران برداشته شود و در مقابل تهران با تحت کنترل قرار گرفتن بین‌المللی برنامه هسته‌ایش موافقت کند.

25 مهر 1392