h گزارش کامل از حضور دکتر حسن عباسی دانشگاه شهید باهنر کرمان - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

گزارش کامل از حضور دکتر حسن عباسی دانشگاه شهید باهنر کرمان,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,گزارش کامل از حضور دکتر حسن عباسی دانشگاه شهید باهنر کرمان,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,گزارش کامل از حضور دکتر حسن عباسی دانشگاه شهید باهنر کرمان

گزارش کامل از حضور دکتر حسن عباسی دانشگاه شهید باهنر کرمان

گزارش کامل از حضور دکتر حسن عباسی دانشگاه شهید باهنر کرمان

ظهور12 : استاد حسن عباسی بعد از ظهر امروز در نشست دکترین دیپلماسی قابل انعطاف در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان اظهار داشت: مقوله برائت از مشرکان در حوزه مسائل خارجی اصل است.

کشتار مردم سوریه برای تامین منافع صهیونیست‌ها

وی افزود: دیپلماسی به زبان ساده دو وجه دارد که ایجاد ارتباط با کشور هدف و بهره‌گیری از آن هدف برای منافع کشور را شامل می‌شود.

کارشناس مسائل استراتژیک عنوان کرد: بحث ضرر و منعت در قرآن کریم مطرح شده که این دو مورد برای دنیا و موضوع خسران و فلاح برای آخرت است.

عباسی تصریح کرد: اینکه تروریست‌ها را در سوریه جمع کرده‌اند، ملتی را در سوریه نابود کردند برای این بود که منافع گروه محدودی در رژیم صهیونیستی تامین شود.

وی با اشاره به خودکشی 13 نفر طی 14 ماه گذشته در رژیم صهیونیستی ابراز داشت: رژیم صهیونیستی نظامی است که به شکل جعلی شکل گرفت، آنها که مثل ما تحریم نبودند و ثروت جهان در دست یهودی‌ها است، اما مردمشان خود را به علت مسائل مالی آتش می‌زنند.

عباسی بیان کرد: استکبار هر بار کشوری را به هم می‌ریزد، زیرا منافع ملی آنها مطرح است، آنها به دنیا نگاه می‌کنند و به آخرت کاری ندارند.

وی اذعان داشت: هر سال در ایام حج پیام برائت از مشرکان ناظر بر دنیا و آخرت است و عربستان می‌خواهد، جلویش را بگیرد.

این نظرپه‌پرداز جنگ نرم گفت: بخش عمده‌ای از وضعیت فاجعه‌بار در ملت‌های مسلمان و بدبختی‌های آنها به دخالت‌های سران خارجی بر می‌گردد.

سلاح هسته‌ای در دکترین دفاعی ایران وجود ندارد

عباسی ابراز داشت: تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران در حالی طی روزهای آینده با گروه 1+5 دیدار می‌کند که پنج کشور از مجموعه این کشورها دارای سلاح هسته‌ای هستند و یکی از این کشورها هم سابقه استفاده از سلاح هسته‌ای را دارد و به ما می‌گویند، اعتمادسازی کنید.

وی با بیان اینکه ما در دکترین دفاعی خود اصلا بحث سلاح هسته‌ای را نداریم و از نظر شرعی هم مسئله سلاح هسته‌ای را حرام می‌دانیم، افزود: دخالت دشمنان در مسائل هسته‌ای ایران به این علت است که ما انقلاب کردیم و می‌خواهیم مستقل باشیم.

این کارشناس مسائل استراتژیک گفت: در شورای امنیت ملی اگر منافع ملی را رقم می‌زنیم، باید برای آخرت مردم هم حواسمان باشد.

عباسی با اشاره به اینکه دیگر کشورها یک نفر بزرگ را ندارند، ابراز داشت: اخوان‌المسلمین بعد از 90 سال در مصر به حکومت رسید، اما فقط یک سال دوام آورد، زیرا جامعه آنها یک آدم بزرگ ندارد.

ایرانی‌ها اهل کوتاه آمدن نیستند، دشمن باید کوتاه بیاید

وی با بیان اینکه ملت ما طی 34 سال گذشته نشان داده که اهل کوتاه آمدن نیست، تصریح کرد: کسی که باید کوتاه بیاید، دشمن است.

عباسی خاطر نشان کرد: مردم ما طی سال‌های اخیر در صحنه بودند و شعار «انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست» را سر دادند و به پیشرفت‌های زیادی در بخش هسته‌ای دست یافتیم.

وی بیان داشت: مردم باید باز هم در صحنه باشند و اینکه تیم مذاکره کننده ایران در بحث هسته‌ای از حمایت مردمی برخوردار باشد به این معنی است که شما نمی‌توانید، چیزی را به تیم ما تحمیل کنید.

کارشناس مسائل استراتژیک ابراز داشت: تیم مذاکره کننده ایرانی هم زمانی که حضور مردم در صحنه را می‌بیند، نمی‌تواند در حین مذاکره از حق خود کوتاه آید.

عباسی با اشاره به شکست‌های متعدد صهیونیست‌ها از حزب‌الله اذعان داشت: ما مگر در جنگ‌های اخیر سلاح هسته‌ای داشتیم، ما نیازی به سلاح هسته‌ای نداریم.

برقراری رابطه با ایران برای دمکرات‌های آمریکا موضوعی حیثیتی است

وی برقراری ارتباط با ایران از سوی آمریکا برای دمکرات‌های آمریکا را امری حیاتی خواند و گفت: آمریکا به این مذاکره نیاز دارد، زیرا دمکرات‌ها در آمریکا به این متهم هستند که شاه ایران را رها کردند و انقلاب شد و حالا این رابطه برایشان حیثیتی است.

عباسی اذعان داشت: بعضی‌ها فکر می‌کنند، برقراری رابطه با آمریکا مشکلات اقتصادی را برطرف می‌کند، اما اگر رابطه با آمریکا مشکلات اقتصادی را رفع می‌کرد پس چرا کشورهای مرتبط با این کشور از جمله یونان زمین خورده‌اند.

وی تصریح کرد: رابطه آمریکا با آمریکا که برقرار است پس چرا مشکلات اقتصادی این کشور برطرف نشده است.

امید به رابطه با آمریکا برای پوشاندن ضعف‌های مدیریتی

این کارشناس مسائل استراتژیک با اشاره به اینکه این قدر به مردم نگویید که مشکل اقتصادی با ارتباط با آمریکا رفع می‌شود، اذعان داشت: مشکل اصلی این است که ما چشم‌ها را بسته‌ایم و به جای درست کردن ضعف‌های مدیریتی خود به مذاکره به آمریکا امید بسته‌ایم.

عباسی با بیان اینکه بحث ربا از سطح فردی به سطح دولتی آمده است، افزود: یک هزار بار داد زدیم، سفره مردم را آلوده نکنید.

وی با اشاره به اینکه تدوین سند اقتصادی در مجمع تشخیص مصلحت نظام به امضای روحانی، نهاوندیان، ترکان و نوبخت رسیده است، اذعان داشت: این سند حکومتی بر اساس نظام نئوکنزی است که در یونان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا و پرتغال شکست خورد.

عباسی عنوان کرد: دولت قبلی طی دوره چهار ساله دوم اقتصاد را با مدل فیلدمنی اداره می‌کرد و دولت اصولگرا ربای دولتی را ساماندهی کرد.

وی ابراز داشت: شش ماه قبل از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها گفتم با این طرح ما را بیچاره می‌کنید و حالا دولت دنبال این افتاده تا یارانه سه دهک بالا را ندهد.

دکتر عباسی با بیان اینکه احمدی‌نژاد می‌گفت من بدهی‌های دولت خودم و دولت قبلی را دادم، افزود: تو پول از کجا آوردی، دلار را گران کردید تا از جیب مردم پول درآورید و به جیب مردم برگردانید.

ارتباط ایران و آمریکا بیش از 5 درصد بر رفع مشکلات اقتصادی تاثیر ندارد

وی با اشاره به حرکت بی‌نظیر وزارت اطلاعات ایران در به دام انداختن مالک ریگی گفت: اگر اقتدار وزارت اطلاعات نبود، تروریست‌هایی که به سوریه فرستادند را در ایران می‌ریختند.

عباسی عنوان کرد: اگر رابطه ایران و آمریکا برقرار و سفارتخانه آمریکا در تهران باز شود و سفیر آمریکا به ایران بیاید، این ارتباط بیش از پنج درصد بر اقتصاد ایران تاثیر ندارد.

وی در شفاف‌سازی علت عدم تاثیرگذاری ارتباط آمریکا و ایران بر اقتصاد ایران ابراز داشت: سند این ادعا این است که اقتصاد آمریکا از هم فروپاشیده، دوستانش مشکل اقتصادی دارند و 13 نفر از صهیونیست‌ها به علت مسائل مالی خودشان را آتش زدند.

عباسی با بیان اینکه طی 34 سال گذشته یک جو روانی در ایران ایجاد شده و جوانان ما می‌گویند این آمریکای هالیوودی و انیمیشنی چگونه است، گفت: قصد داریم که این جو بشکند و ما هدفمان از ایجاد رابطه روشن کردن قضیه است.

وی افزود: مردم بدانید اگر ما پای میز مذاکره رفتیم، تاسیسات هسته‌ای خود را دادیم، حزب‌الله را کنار گذاشتیم و صهیونیست‌ها را هم به رسمیت شناختیم، تاثیر تمام این موارد بر اقتصاد ایران بیش از پنج درصد نیست.

کارشناس مسائل استراتژیک گفت: آمریکا با برقراری رابطه با ایران می‌خواهد به مردم کشوری در این شرایط بحرانی بگوید که ما یکی از بزرگترین دشمنان خود را پای میز مذاکره آوردیم.

ما باید پشتیبان تیم مذاکره کننده باشیم

حسن عباسی ابراز داشت: نرمش قهرمانانه واکنش قابل انعطاف است، اما از خط قرمزها نباید عبور کنیم، فضا را نباید احساسی کرد و به صورت واقعی با سیاست خارجی برخورد کنیم تا تیم مذاکره کننده امتیاز ندهد.

وی خطاب به مردم اظهار داشت: ما باید پشت سر تیم مذاکره کننده باشیم، همان طور که گفتیم «انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست».

عباسی با بیان اینکه واکنش ما در برابر مسائل باید منعطف باشد، عنوان کرد: دولت تمام تخم‌مرغ‌هایش را در سبد مذاکره نگذارد که اگر مذاکرات به نتیجه نرسید، دولت در ابتدای کار در چشم مردم نشکند.

وی تصریح کرد: ما باید سال‌ها پشت سر این دولت بایستیم و به دشمن بگوییم، اگر خواستی به تیم مذاکره کننده زور بگویی، ما حاضریم گرسنگی بخوریم، اما زور را قبول نمی‌کنیم.

عباسی خاطر نشان کرد: مهمترین وظیفه مردم ما و جامعه دانشگاهی و جوانان این است که فشار روانی بر روی تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران نباشد.

انیمیشن ATO در دانشگاه شهید باهنر کرمان رونمایی شد

همچتین با حضور حسن عباسی رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون مرز و با همکاری بسیج دانشجویی دانشگاه شهید باهنر کرمان و قرارگاه سایبری 702، انیمیشن «آتو» در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان رونمایی شد.

انیمیشن ایرانی «آتو» (ATO) با عنوان «سربازان بین‌المللی» توسط شرکت فراسوی ابعاد در کرمان ساخته شده است و با نگاه کمیک به دروغ‌گویی‌های آمریکا پیرامون تروریسم، شکست این کشور از جمهوری اسلامی ایران در ماجرای تسخیر پهپاد RQ170 توسط ایران و اعطای تسلیحات شیمیایی آمریکا به تروریست‌های خارجی سوریه می‌پردازد.

«آتو» داستان گروهی از سربازان بین‌الملل است که برای نجات دنیا توسط سران کشورهای آمریکا، فرانسه، انگلیس و رژیم غاصب صهیونیستی تشکیل می‌شود و در این مجموعه که در 10 قسمت پنج دقیقه‌ای تولید شده است، موضوعات سیاسی روز دنیا در قالب طنز مطرح می‌شود.

پهپادهای آمریکایی به دام افتاده در تور اطلاعاتی ایران، بحران‌های اقتصادی جهان، بحران سوریه و پیش‌بینی‌های نوسترآداموس از جمله موضوعات این انیمیشن هستند.

تهیه‌کننده این انیمیشن فرهاد امین‌زاده، کارگردان آن عباس عسکری و سایر عوامل پروژه محمدحسین صادقی مدیر پروژه‌، محمد مظفری طراح، مجتبی خیری، سبحان خلیل‌یزدی، مسلم ایرانمنش انیماتورها،‌ فرزاد شکفته دینامیک و اِنکلود، فرشاد امین‌زاده لی‌اوت و لوکیشن و علی متصدی مدل‌ساز هستند.

 
 
 
25 مهر 1392