h فرهاد دانشجو احتمال برکناری خود را تایید کرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

فرهاد دانشجو احتمال برکناری خود را تایید کرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,فرهاد دانشجو احتمال برکناری خود را تایید کرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,فرهاد دانشجو احتمال برکناری خود را تایید کرد

فرهاد دانشجو احتمال برکناری خود را تایید کرد

فرهاد دانشجو احتمال برکناری خود را تایید کرد

خبرگزاری دویچه وله نوشت : پس از بالا گرفتن شایعه برکناری فرهاد دانشجو توسط هیئت امنای دانشگاه آزاد، او "تغییر احتمالی" خود را تایید کرد. انتظار می‌رود هیئت امنا در جلسه فوق‌العاده ۲۷ شهریور در مورد ریاست دانشگاه آزاد تصمیم بگیرد.

فرهاد دانشجو می‌گوید در جلسه‌ای که روز چهارشنبه، ۲۰ شهریور با اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد داشته، "موضوعات مختلف از جمله تغییر احتمالی اینجانب و بررسی آن در جلسه هیئت امنا، مورد بحث و بررسی قرار گرفت."

دانشجو روز جمعه (۲۲ شهریور/ ۱۳ سپتامبر) در پاسخ به این پرسش که نظر شخص رفسنجانی در مورد عزل یا تغییر رئیس دانشگاه آزاد چیست، به خبرگزاری فارس گفت: «آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نظر خودشان را واضح به من گفتند ولی اینجانب صلاح نمی‌دانم آن را بیان کنم و بهتر است نظر ایشان توسط خود رئیس هیئت امنا بیان شود.»

سایت خبری تسنیم، روز هفدهم شهریور در گزارشی مدعی شد: «۶ نفر از ۹ عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی صورت‌جلسه‌ای مبنی بر عزل فرهاد دانشجو از ریاست این دانشگاه و منصوب کردن حمید میرزاده عضو دیگر هیئت امنای دانشگاه تنظیم کردند.»

در این گزارش به نقل از یک منبع آگاه ادعا شده که تا کنون سه نفر پای این صورتجلسه را امضا کرده‌اند و یاسر هاشمی، پسر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد "فعالیت گسترده‌ای" را برای جمع آوری امضا برای عزل دانشجو آغاز کرده است.

یاسر هاشمی صبح جمعه، ۲۲ شهریور در واکنش به این گزارش به خبرگزاری ایسنا گفت: «هیچ نامه دست‌گردانی برای عزل فرهاد دانشجو وجود نداشته است و فقط خبر دروغی بود که در برخی رسانه‌ها منتشر شد.»

به گزارش ایسنا یاسر هاشمی می‌گوید شماری از اعضای هیئت امنا تقاضای تشکیل یک جلسه فوق‌العاده کرده‌اند که رئیس هیئت نیز با آن موافقت کرده است. فرهاد دانشجو تاریخ برگزاری این نشست را ۲۷ شهریور اعلام کرد.

اکثریت هیات امنا، نزدیکان رفسنجانی

با توجه به تغییر دولت، ترکیب هیئت امنا نیز با حضور دو عضو کابینه حسن روحانی تغییر کرده و اکثریت قاطع این هیئت از حامیان و نزدیکان رفسنجانی به شمار می‌روند. جعفر توفیقی (وسط) سرپرست وزارت علوم

در گزارش سایت تسنیم، جعفر توفیقی، سرپرست وزارت علوم یکی از سه نفری اعلام شده که صورتجلسه‌ی عزل دانشجو را امضا کرده‌اند.

توفیقی یک روز پس از انتشار این گزارش به خبرگزاری فارس گفت: «این خبر را تکذیب می‌کنم که با امضای یک صورتجلسه رئیس دانشگاه آزاد عزل شده است زیرا چنین چیزی ممکن نیست و عزل رئیس دانشگاه آزاد از اختیارات هیئت امناست.»

یاسر هاشمی دستور کار جلسه فوق‌العاده را رسیدگی به "مسائل جاری دانشگاه" عنوان کرده و خاطر نشان می‌کند که موضوع عزل فرهاد دانشجو دستور این جلسه نبوده است. با این همه اگر برکناری دانشجو در این نشست مطرح شود تصویب آن تقریبا قطعی است.

23 شهریور 1392