h تندروترین موتورسیکلت دنیا/تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تندروترین موتورسیکلت دنیا/تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تندروترین موتورسیکلت دنیا/تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تندروترین موتورسیکلت دنیا/تصاویر

تندروترین موتورسیکلت دنیا/تصاویر

موتورسیکلت «موشک کاسترول» قرار است سرعت ۴۰۰ مایل بر ساعت را بشکند!

موتورسیکلت «موشک کاسترول» یک جت با نیروی هزار اسب بخار و فاقد بال است که به منظور آمادگی برای حضور در مسابقه سریع‌ترین موتورسیکلت‌های جهان آزمایشاتی را در Bonneville Salt Flats اوتا از سر می‌گذراند.

سیستم جدید این موتورسیکلت، با سوخت متانول و توسط دو موتور Triumph Rocket III نیرودهی می‌شود.پوسته خارجی آیرودینامیک این موتورسیکلت یک سازه monocoque و با طول ۲۵ فوت را می‌پوشاند.

موتورسیکلت «موشک کاسترول» نتیجه همکاری بین «مت مارک‌استالر»، متخصص موتور در Bob Carpenter و «جیسون دی‌سالوو» برنده مسابقه موتورسواری Daytona 200 است.

دی‌سالوو هدایت موتور جدید را با هدف شکستن سرعت رسمی موجود ۶۰۵٫۶۹۷ کیلومتر در ساعت (۳۷۶٫۱۵۶ مایل بر ساعت) که در اختیار «راکی‌ رابیسنون» با سامانه Ack Attack است، بر عهده می‌گیرد.

«کریس کار» نخستین فردی بود که در سال ۲۰۰۶ سرعت ۳۵۹ مایل بر ساعت را با موتور BUB Seven شکست و این رکورد از آن زمان تاکنون در حال شکستن است.موتورسیکلت «موشک کاسترول» قرار است سرعت ۴۰۰ مایل بر ساعت را بشکند، گرچه هیچ چهارچوب زمانی برای این تلاش تاکنون مشخص نشده است.

23 شهریور 1392