h حضور ناوهای آمریکایی در خاورمیانه چه هزینه ای برایشان خواهد داشت ؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

حضور ناوهای آمریکایی در خاورمیانه چه هزینه ای برایشان خواهد داشت ؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,حضور ناوهای آمریکایی در خاورمیانه چه هزینه ای برایشان خواهد داشت ؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,حضور ناوهای آمریکایی در خاورمیانه چه هزینه ای برایشان خواهد داشت ؟

حضور ناوهای آمریکایی در خاورمیانه چه هزینه ای برایشان خواهد داشت ؟

پایگاه خبری جهینة نیوز نوشت: مسئولان نیروی دریایی آمریکا امروز شنبه افشا کردند، آمریکا برای اینکه به حضور ناوگان دریایی خود در دریای مدیترانه ادامه دهد، هفته‌ای 27 میلیون دلار هزینه می‌کند.

این مسئول آمریکایی در ادامه افزوده است که وزارت دفاع آمریکا موسوم به «پنتاگون» مجبور است، برای ادامه حضور دو ناوگان دریایی خود شامل ناوهای هواپیمابر این کشور هفته‌ای 25 میلیون دلار و برای هر ناوشکن مستقر در شرق دریای مدیترانه هفته‌ای 2 میلیون دلار هزینه کند.

این درحالی است که «باراک اوباما»، رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی روز 10 سپتامبر خود برای جلب افکار عمومی آمریکایی‌ها در حمله به سوریه گفته بود که ارتش آمریکا باید در دریای مدیترانه باقی بماند و برای هر اقدام نظامی آماده باشد.

پس از آن تظاهرات گسترده‌ای در مناطق مختلف آمریکا در اعتراض به خواست اوباما در تجاوز نظامی به سوریه انجام شد که در جریان آن تظاهرات کنندگان با حمل پلاکاردهایی نوشته بودند که «دولت آمریکا برای مبارزه با فقر بودجه ندارد، اما برای برافروختن جنگ‌ها بودجه دارد».

23 شهریور 1392