h نرگس محمدی به یاری بد حجابان آمد ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نرگس محمدی به یاری بد حجابان آمد !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,نرگس محمدی به یاری بد حجابان آمد !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,نرگس محمدی به یاری بد حجابان آمد !

نرگس محمدی به یاری بد حجابان آمد !

نرگس محمدی نویسنده فتنه گر و نایب رئیس گروهک کانون مدافعان حقوق بشر در نامه ای به وزیر کشور از برخورد قانونی و شرعی ماموران نیروی انتظامی نسبت به بدحجابانی که قصد ورود به کنسرت موسیقی برج میلاد داشته اند گلایه نموده است.

در این نامه خانم محمدی با تشریح وضعیت حجابی متناسب با عرف جامعه!! حق برخورد را از مامورین سلب می کند و با موضعی کاملا نخ نما شده نسبت سن ماموران آن را بهانه ای برای عدم برخورد با خودش تشخیص می دهد و با مانور بر آن صلاحیت تذکر دهنده گان را دست مایه ای برای فرار از رفتار فرا قانونی اش می کند.

معیار و میزان حجاب در آیات قرآن آمده است، و ایشان که خود را یک فرد مسلمان می داند چطور آن را نمی داند و از وزیر کشور می خواهد برایش توضیح بدهد خداوند در سوره نور آیات ۳۰و ۳۱ و آیات ۵۳و ۵۹ سوره احزاب مشخص نموده است، اما برداشت فعلی حجاب در کشور کاملا شخصی است. قطعا استفاده از رنگها و تنوع در پوشش جای بحث و محلی برای طرح شکایت نیست اما قاعده و قانونی که عرف جامعه اسلامی ما نمی پسندد، دقیقا رفتاری را از برخی به نمایش می گذارد که حکایت از نوعی ایفای نقش، در سناریوی دشمنان دارد.

پوشیدن جوراب شلواری چسبناک که به ساپورت مشهور شده است که از بی حجابی کامل، گاها تاثیر منفی تری بر آرامش و امنیت روانی جوانان! می گذارد آیا مصداق جرم نیست؟ اینکه پوششی که تنگ نیست را بهانه نماییم تا اصل یک حقیقت یعنی امر به معروف را زیر سوال ببریم خود کار شکنی محسوب نمی شود؟ alt

البته دفاع بی حد و حرص خانم محمدی از دختران و زنانی که مورد تذکر واقع می شوند با تعبیر برخورد بد با حرمت ایرانیان! جای سوال دارد؟ هرچند که محتمل است شاید برخی ماموران به دلایل مختلف در شرایط و زمان هایی خاص برخورد های مناسبی نداشته باشند، اما خانم محمدی باید به این سوال پاسخ دهند برخورد با جرائم سازمان یافته ای که هنجارهای جامعه را هدف گرفته اند و برای ترویج بی عفتی و بی حیایی سازمان یافته اند را چگونه تعبیر به حرمت ایرانی کرده اند؟

این روزها بحث بی حجابی در جامعه اسلامی ایرانیان نیاز به توضیح اضافه نخواهد داشت زیرا با یک نگاه به تفرجگاه های کشور به خوبی میزان آن نمایان است و این بی عفتی و بی حیایی اگر قرار باشد رها شود به کجا می انجامد؟ اینک که دایره امر به معروف و نهی از منکر تنگ نشده است و با تذکر همراه است وضعیت اینگونه است و دخترانی که بر موج بی حیایی سوار شده اند قائل به حفظ و شان و عفت جامعه نیستند.

بنا بر این گزارش، خانم محمدی که با افتخاراتی همچون فعال حقوق بشر و نایب رئیس گروهک کانون مدافعان حقوق بشر، ژستی روشنفکرانه می گیرد به صورتی واضح از حقوق دیگر شهروندان که مذهبی اند و از این محیط نا به هنجار ناراحت اند می گذرد و رسما حقوق طبیعی این افراد را نادیده می گیرد! و بر رفتار قبیله گرایی که از این جریانات سراغ داریم به تامین خواسته های هم حزبی هایشان می پردازند.

شهید مطهری در کتاب حجاب در مورد برخی ها که حجاب را قبول نداشتند و برهنه گی و بدحجابی را حق هر انسان و از آن تعبیر آزادی می کردند می گوید: اگر برهنه گی تمدن بود، حیوانات متمدن تر بودند.

بحث این روزهای جامعه مذهبی کشور نوع حجاب نیست، البته که حجاب معطوف به چادر نیست اما آنچه که امروز در برخی دختران و زنان ایرانی مشاهده می شود مصداق بارز بد حجابی است که قطعا باید با آن برخورد شود هرچند این برخورد اتفاقا باید با افراد تاثیر گذار صورت بپذیرد که به نوعی الگوی جامعه اند، هنرمندان، بازیگران، نویسندگان و برخی سیاسیون که عادت دارند با تابو شکنی، قبح یک گناه را در جامعه به حمایت طرفداران شان بشکنند.

21 شهریور 1392