h کلاهبرداری بر روی پروژه مسکن مهر لو رفت + عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

کلاهبرداری بر روی پروژه مسکن مهر لو رفت + عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,کلاهبرداری بر روی پروژه مسکن مهر لو رفت + عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,کلاهبرداری بر روی پروژه مسکن مهر لو رفت + عکس

کلاهبرداری بر روی پروژه مسکن مهر لو رفت + عکس

کلاهبرداری بر روی پروژه مسکن مهر لو رفت + عکس

به گزارش ظهور12 به نقل از خبرگزاری فارس : روز اول مردادماه با طرح شکایت اعضای یکی از تعاونی‌های فروش مسکن مهر, پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری تشکیل و به دستور شعبه یازدهم بازپرسی دادسرای ناحیه 10 تهران جهت رسیدگی تخصصی در اختیار پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

در تحقیقات انجام شده مالباختگان اظهار داشتند که از سال 87 به عضویت یکی از تعاونی‌های فروش مسکن مهر در آمده و در طول مدت 5 سال هر یک از اعضا مبالغی از 10 تا 20 میلیون تومان جهت خرید مسکن به حساب تعاونی واریز اما با گذشت این مدت زمان و در مراجعه به دفتر مرکزی متوجه می‌شوند که پول‌های آنها به حساب تعاونی واریز نشده است! و به علت آنکه وجوه آنها به حد نصاب نرسیده در معرض حذف شدن از عضویت بوده و مسکن به آنها تعلق نمی‌گیرد.

آغاز تحقیقات پلیس

با آغاز رسیدگی به پرونده کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مسئول یکی از شعبات تعاونی به نام مهدی.ج با همدستی خانم جوانی که ظاهراً منشی وی و مسئول اخذ وجوه از متقاضیان خرید مسکن مهر بوده، با توسل به روش‌های متقلبانه اقدام به کلاهبرداری از مالباختگان کرده است.

با توجه به تعدد مالباختگان، پرونده به صورت ویژه جهت شناسایی مخفیگاه و دستگیری متهمین در دستور کار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی قرار گرفت که در ادامه مشخص شد که متهم اصلی پرونده (مهدی.ج) با همدست و منشی سابق خود ازدواج کرده و در حال حاضر با خودروهای مدل بالا و تحت عنوان سازنده و فروشنده ساختمان، در منطقه بلوار فردوس تردد می کنند.

مراقبت‌های نامحسوس جهت شناسایی متهمان در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و سرانجام هر دو متهم 24 تیر و با وجود تمامی اقدامات روانی جهت متواری شدن از محل، دستگیر و پس از انتقال به پایگاه پنجم صراحتاً به کلاهبرداری اعتراف کردند.

سرهنگ گزافی، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با اعترافات صریح متهمان به کلاهبرداری از دهها مالباخته، قرار قانونی از سوی مقام قضایی صادر و متهمان پس از تکمیل تحقیقات و شناسایی تمامی شکات روانه زندان شدند. - See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13920617001046#sthash.mtgGuRvA.dpuf

17 شهریور 1392