h لغو تحریم تجارت نفتی 11 کشور دنیا با ایران - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

لغو تحریم تجارت نفتی 11 کشور دنیا با ایران,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,لغو تحریم تجارت نفتی 11 کشور دنیا با ایران,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,لغو تحریم تجارت نفتی 11 کشور دنیا با ایران

لغو تحریم تجارت نفتی 11 کشور دنیا با ایران

خبرگزاری بی بی سی در خبری از معافیت برخی کشورها برای تبادل مرسولات نفتی با ایران خبر داد اما این در حالی است که ایالات متحده اسامی 4 شرکت و 6 فرد را که مرتبط با صنعت نفت ایران بودند در لیست تحریم های خود قرار داد .

براساس این گزارش، آمریکا و اتحادیه اروپا سعی دارند با اعمال تحریم‌ها علیه صنعت نفت ایران، تهران را وادار به عقب نشینی از برنامه هسته‌ای خود کند.

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا جمعه اعلام کرد که ژاپن در 6 ماه گذشته به طور قابل توجهی از واردات نفت خام از ایران کاهش داده است.

بر اساس آمار دولت ژاپن، میزان نفت خام خریداری شده از ایران در ماه ژوئن 38.1 درصد از ماه مشابه در سال گذشته کمتر بوده است.

کری همچنین اعلام کرد که 10 عضو اتحادیه اروپا که معافیت آنها از تحریم های آمریکا تمدید شده، از جولای سال گذشته از ایران نفت خریداری نکرده‌اند.

این کشورها عبارتند از بلژیک، جمهوری چک، فرانسه، آلمان، یونان، ایتالیا، هلند، لهستان، اسپانیا و بریتانیا.

بر اساس بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا، اتحادیه اروپا در ژانویه 2012 تصمیم گرفت خریداری نفت از ایران را متوقف کند.

این چهارمین بار است که آمریکا معافیت این کشورها را از تحریم های اعمال شده علیه ایران تمدید می‌کند.

وزارت امور خارجه آمریکا همچنین در ماه دسامبر تصمیم خود درباره تمدید معافیت چین، هند، کره جنوبی و 6 وارد کننده دیگر نفت خام ایران را از تحریم‌های اعمال شده علیه این کشور اعلام خواهد کرد.

16 شهریور 1392