h گاف چندباره صدای آمریکا درباره پخش اخبار دروغین علیه ایران/تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

گاف چندباره صدای آمریکا درباره پخش اخبار دروغین علیه ایران/تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,گاف چندباره صدای آمریکا درباره پخش اخبار دروغین علیه ایران/تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,گاف چندباره صدای آمریکا درباره پخش اخبار دروغین علیه ایران/تصاویر

گاف چندباره صدای آمریکا درباره پخش اخبار دروغین علیه ایران/تصاویر

گاف چندباره صدای آمریکا درباره پخش اخبار دروغین علیه ایران/تصاویر

شبکه دولتی صدای امریکا (VOA) که خصومتش با ملت و حکومت ایران برای همه اثبات شده است به تازگی دست به پخش اخباری حزن انگیز از فقر در ایران با توسط به دروغ کرده است غافل از اینکه این روزها جعل تصاویر آماتور ترین کار در دروغ پردازی رسانه ای است .

کودکی از آفریقا

دو تصویر از کودکان هندی

کودک یمنی

چنین رفتاری گرچه از سوی صدای آمریکا تازگی ندارد اما اگر بخواهید راستی آزمایی داشته باشید و آدرس دقیق منابع این تصاویر را که شبکه صدای آمریکا منتشر کرده بیابید، کار چندان سختی پیش رو ندارید، کافی است به موتورهای جستجو در اینترنت مراجعه کنید و گزینه عکس را بیاورید، در گوشه کادر جستجو، نمایه دوربین فعال است آنرا کلیلک کنید، سپس عکس را به داخل آن بیاندازید، بعد از چند ثانیه تمامی منابع پشت سرهم ردیف می شوند و به شما دقیقا نشان خواهند داد که تصویر متعلق به چه کشور و چه منبعی است.

اما موضوع سوء تغذیه در ایران:

موضوع سوء تغذیه کودکان از مقوله های مهمی است که بخش مهمی از وقت و بودجه بزرگترین سازمان های بین المللی را به خود مشغول کرده و هر کشوری به نوعی با آن درگیر است.

وجود این معضل در ایران نیز گرچه غیرقابل انکار است و باید هر چه سریعتر با آن مبارزه کرد اما این موجب نمی شود که رسانه های غربی در مواجه با موضوعی مشابه در کشورشان وارونه عمل کنند و هرازگاه آن را دست مایه ای برای حمله به کشورمان قرار دهند، به ویژه آنکه از تصاویر غیرمرتبط و متقلبانه سوء استفاده کنند.

این مساله برای اولین بار نیست که صدای آمریکا مرتکب آن می شود می توانید برای پل زدن به آنها به اینجا و اینجا کلیک کنید.

کودکی از آمریکا

کودکی از غزه

از سوی دیگر غربی ها می خواهند ضمن نشان دادن تصویری خودساخته از ایران، در قامت یک دلسوز و ناجی برای جامعه ایرانی جلوه کنند، حال آنکه کارنامه درخشان آنها در زمینه گسترش فقر و بی خانمان کردن کودکان در فلسطین، غزه، عراق، افغانستان و سایر نقاط جهان پر است از نمره های قابل قبول!

نکته دقیق ماجرا اینجاست که مساله سوءتغذیه صرفا نمی تواند مربوط به فقر باشد بلکه ممکن است به عادات بد غذایی هم برگردد اما صدای آمریکا ترجیح می دهد همانطور که در گزارش خود هم به آن اشاره دارد تنها به بخش اول بپردازد اما آنچه مسلم است بخش قابل توجهی از جمعیت کشورمان هم به دلیل رفاه دچار نوع دوم از سوء تغذیه هستند.

گفتنی است آمریکا خود از بزرگترین کشورهایی است که از هر دو مورد سوء تغذیه رنج می برد. در همین زمینه میشل اوباما همسررئیس جمهور آمریکا برنامه هایی نیز برای مبارزه با سوء تغذیه به راه انداخته است.

14 شهریور 1392