h گزارش جاسوسی های آلمانی از حملات شیمیایی در سوریه - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

گزارش جاسوسی های آلمانی از حملات شیمیایی در سوریه,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,گزارش جاسوسی های آلمانی از حملات شیمیایی در سوریه,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,گزارش جاسوسی های آلمانی از حملات شیمیایی در سوریه

گزارش جاسوسی های آلمانی از حملات شیمیایی در سوریه

پس از همراهی نکردن هیچ یک از کشورهای غربی به جز فرانسه با امریکا در طرح ریزی برای حمله به سوریه ، رئیس سرویس اطلاعات آلمان که کشورش مخالف این حمله بود ظاهرا تحت فشار امریکا قصد دارد با سناریویی جدید وارد عرصه جنگ علیه سوریه شوند .

به نوشته روزنامه لوموند،این سازمان مدعی شده است که دولت بشار اسد، مسئول حمله و استفاده غیر قانونی از سلاح‌ هسته‌ای علیه مردم سوریه است.

روزنامه آلمانی "اشپیگل" از جلسه پشت درهای بسته بین نمایندگان مجلس آلمان و سرویس اطلاعاتی این کشور خبر داد.

جرارد شیندلر، رئیس سرویس اطلاعات آلمان، مدعی شد که اگر چه سازمانش هنوز مدارک رسمی به دست نیاورده ولی بررسی‌های اولیه حاکی از دخالت واضح دولت دمشق در این حمله شیمیایی است.

شینلدر گفت: دامنه حمله از قبل برنامه ریزی نشده بود و همین می‌تواند دلیل اشتباه در میزان استفاده از گاز سارین باشد.

سرویس اطلاعات آلمان مدعی شده است که این حمله تنها برای ترساندن شورشیان انجام شده اما ارتش از به اشتباه از مقدار زیادی از این مواد شیمایی استفاده کرده است.

در حالی که بررسی‌ها درباره مشخص کردن اینکه گاز استفاده شده سارین بوده است ادامه دارد، جرارد شیندلر مدعی شد که سازمانش گفت‌وگوی تلفنی بدست آورده است که در آن پزشکی از علائم قربانیان این حمله می‌گوید، علائمی که نشانه‌های استفاده از گاز سارین است.

14 شهریور 1392