h جان کری : اعراب هزینه حمله به سوریه را متقبل شده اند - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

جان کری : اعراب هزینه حمله به سوریه را متقبل شده اند,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,جان کری : اعراب هزینه حمله به سوریه را متقبل شده اند,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,جان کری : اعراب هزینه حمله به سوریه را متقبل شده اند

جان کری : اعراب هزینه حمله به سوریه را متقبل شده اند

وزیر خارجه آمریکا با این ادعا که ائتلاف بین‌المللی برای اقدام نظامی علیه سوریه در حال تقویت است گفت که کشورهای عربی پیشنهاد پرداخت هزینه هرگونه حمله علیه سوریه را مطرح کرده‌اند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس، جان کری، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد: ما در حال گسترش حمایت‌ها از این اقدام به همراه برخی کشورها مانند اتحادیه عرب هستیم.

وی افزود: کشورهای خاصی که از اقدام در این زمینه صحبت کرده‌اند عربستان، امارات، قطر، ترکیه و فرانسه بوده‌اند.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه مدعی شد: 31 کشور یا سازمان به طور علنی یا محرمانه اعلام کرده‌اند که رژیم اسد مسئول این حمله است و این پیش از ارائه بسته دلایل‌ ما بود.

کری افزود: 34 کشور یا سازمان نیز اعلام کرده‌اند که اگر این اتهامات صحیح باشد آنها نیز از اقدام علیه سوریه حمایت خواهند کرد.

وزیر خارجه آمریکا در دومین روز جلسه استماع نمایندگان مجلس آمریکا درباره طرح باراک اوباما، رئیس جمهوری این کشور برای حمله محدود علیه دولت سوریه اعلام کرد که این کشور پیشنهادات کمک فراوانی دریافت کرده است.

کری گفت: برخی از آنها حتی خواسته‌اند که بخشی از عملیات باشد. ترک‌ها و کشورهای عضو ناتو حملات شیمیایی را محکوم کرده‌اند مسئولیت آن را به گردن اسد انداخته‌اند و درخواست کرده‌اند که بخشی از این عملیات باشد.

وزیر خارجه آمریکا افزود: فرانسوی‌ها برای انجام بخشی از حمله داوطلب شده‌اند. اما صادقانه بگویم ما بیش از همه نیاز به داوطلب داریم.

14 شهریور 1392