h مایکروسافت شرکت نوکیا را خرید/عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مایکروسافت شرکت نوکیا را خرید/عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مایکروسافت شرکت نوکیا را خرید/عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مایکروسافت شرکت نوکیا را خرید/عکس

مایکروسافت شرکت نوکیا را خرید/عکس

مایکروسافت شرکت نوکیا را خرید/عکس

کمپانی بزرگ مایکروسافت که همه شما با آن اشنا هستید برای ورود به عرصه بازارهای موبایل طی قرار دادی به مبلف 3.79 میلیارد یورو واحد تولید خدمات و دستگاه‌های نوکیا را خریداری کرد . این خبر مهم بر روی خروجی خبرگزاری معتبر دنیا قرار گرفت و مایکروسافت با این خرید بازهم خود را در صدر اخبار مهم دنیا جای داد .

جی‌اس‌ام آرنا خبر داد که این قرارداد به گونه‌ای منعقد شده است که بر اساس آن تمامی حق‌ امتیازها و خدمات مربوط به نقشه‌های الکترونیکی نوکیا به شرکت مایکروسافت واگذار می‌شود.

این قرارداد بین هیئت مدیره هر دو شرکت به امضا رسیده است و بر اساس آن مایکروسافت موظف به پرداخت 3.79 میلیارد یورو به نوکیا شده است تا مدیریت مرکز دستگاه‌ها و خدمات شرکت نوکیا را در دست بگیرد.

در این قرارداد همچنین مقرر شده است مایکروسافت باید در طول دوره زمانی 10 ساله مبلغ 1.65 میلیارد دلار را برای در اختیار گرفتن حق امتیازهای نوکیا به این شرکت فنلاندی بپردازد، البته باید گفت که این قرارداد به صورت انحصاری با مایکروسافت بسته نشده است و شرکت نوکیا در صورت تمایل می‌تواند حق امتیازهای خود را به دیگر شرکت‌ها نیز واگذار کند.

با این قرارداد مایکروسافت موظف است در مجموع مبلغ 5.44 میلیارد دلار به نوکیا پرداخت کند. شرکت مایکروسافت می‌بایست این مبلغ را به صورت نقدی به نوکیا بدهد.

این قرارداد موجب می‌شود تا "استیفن ایلاپ"(Stephen Elop) مدیرعامل شرکت نوکیا بار دیگر به مایکروسافت برگردد و مدیریت مرکز Devices در مایکروسافت را برعهده بگیرد. با این اتفاق قرار شده است که در آینده نزدیک "ریستو سیلاسما"(Risto Siilasmaa) به عنوان مدیرعامل جدید نوکیا فعالیت خود را آغاز کند.

13 شهریور 1392