h هواپیمای جدید بوئینگ به پرواز در آمد + عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

هواپیمای جدید بوئینگ به پرواز در آمد + عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,هواپیمای جدید بوئینگ به پرواز در آمد + عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,هواپیمای جدید بوئینگ به پرواز در آمد + عکس

هواپیمای جدید بوئینگ به پرواز در آمد + عکس

هواپیمای جدید بوئینگ به پرواز در آمد + عکس

به گزارش ظهور12 به نقل از ایسنا : هواپیمای دریم‌لاینر 787 بوئینگ با دو آتش‌سوزی باتری لیتیوم یونی که منجر به بر زمین نشستن ناوگان آن در اوایل سال جاری شد و همچنین آتش گرفتن دستگاه فرستنده اضطراری یک دریم‌لاینر در فرودگاه هیتدرو در ماه گذشته، هنوز با مشکلاتی در ارائه پرواز ایمن روبرو است.

اکنون شرکت بوئینگ در گامی رو به جلو برای پشت سر گذاشتن این مشکلات، نخستین نمونه دریم‌لاینر 787-9 خود را در کارخانه مونتاژ اورت در واشنگتن آماده کرده است.

نخستین نمونه این دریم‌لاینر قرار سال آینده به شرکت هواپیمایی ایر نیوزیلند تحویل داده شود.

دریم لاینر 787 با موتورها و راهروی دوقلو، هواپیمای متوسط بوئینگ برای بازار میانه است. این نخستین هواپیمای مسافربری اصلی است که به میزان زیادی از مواد کامپوزیت بهره می‌برد و بنابر اعلام بوئینگ از 20 درصد سوخت کمتر استفاده کرده و 20 درصد انتشار گازهای گلخانه‌یی کمتری نسبت به سایر هواپیماهای طبقه خود دارد.

این دریم‌لاینر همچنین از فشار و رطوبت بالاتر درون کابین، پنجره‌های بزرگتر با شیشه هوشمند الکتروکرومیک و سرعت حرکت 913 کیلومتر بر ساعت برخوردار است.

دریم‌لاینر 787-8 نخستین پرواز مسافربری خود را در اکتبر 2011 انجام داد.

787-9 دومین نوع از سه مدل دریم‌لاینر است. این هواپیما شش متر طویل‌تر از 787-8 بوده و با طول کلی 63 متر می‌تواند بین 250 تا 290 مسافر را حمل کند که 40 مسافر بیشتر از دریم‌لاینر 787-8 است.

دریم‌لاینر جدید همچنین از محدوده 14 هزار و 800 تا 15 هزار و 750 کیلومتر برخوردار بوده که 555 کیلومتر بیشتر از نمونه قبلی آن است.

دومین و سومین فروند هواپیمای دریم‌لاینر 787-9 در مرحله پایانی مونتاژ خود قرار داشته و نخستین فروند قرار است در هفته‌های آینده در آماده‌سازی برای تحویل نهایی، آزمایش‌های پروازی خود را انجام دهد.

13 شهریور 1392